Derybose dėl Nacionalinio stadiono projekto perdavimo „Hanner“ – pauzė: laukiama VPT ir EK išvadų

Šiuo metu derybos tarp „BaltCap“ ir „Hanner“ dėl Nacionalinio stadiono projekto perdavimo yra sustabdytos. Kaip Eltai teigė „BaltCap“ atstovaujanti „TGS Baltic“ advokatė Dovilė Armalytė, kol kas nuspręsta palaukti Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) ir Europos Komisijos (EK) išvadų dėl projekto, nes šie faktoriai gali pakreipti patį perdavimo procesą.

„Derybose šiuo metu pauzė – laukiama VPT išvadų ir Europos Komisijos nuomonės. Šie faktoriai procesą gali pakreipti viena ar kita linkme, todėl natūralu, kad kol nėra atsakymų, sprendimų priimta nebus“, – aiškino D. Armalytė.

ELTA primena, kad vasario pabaigoje Vilniaus miesto savivaldybės taryba pritarė pokyčiams, numatytiems sostinės daugiafunkciame projekte. Komplekse turėtų atsirasti universali kultūros ir sporto renginiams tinkama arena, didėti Nacionalinio stadiono vietų skaičius, po indeksavimo sutarties vertė augs iki 157,2 mln. eurų.

Prieš statybų atnaujinimą savivaldybei dar reikės sulaukti teigiamų VPT ir EK išvadų.

Nacionalinio stadiono projektą Vilniuje iš kapitalo fondų valdytojos „BaltCap“ ketina perimti nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Hanner“. Pasak sostinės mero Valdo Benkunsko, vien faktinė statybų kaina nuo 2020 m. pradžios iki 2022 m. vidurio padidėjo 40 proc.

Vilniaus mero Valdo Benkunsko teigimu, po indeksavimo Nacionalinis stadionas su visu daugiafunkciu kompleksu turėtų kainuoti maždaug 1,2 mln. eurų daugiau nei planuota anksčiau, t. y. 157,2 mln. eurų. Skaičiuojama, statybos darbai pabrango 27,1 mln. eurų, dar prisidėtų naujų darbų (3 tūkst. papildomų vietų stadione ir universali arena), t. y. 13 mln. eurų. Tačiau teigiama, kad 38,1 mln. eurų būtų galima sutaupyti skolinantis tik 2 m., o ne 22 m., kaip planuota anksčiau.

„BaltCap“ šiuo metu susiduria su reputacijos problemomis, po to, kai paaiškėjo, kad buvęs fondo partneris Šarūnas Stepukonis galėjo pasisavinti apie 40 mln. eurų ir bent dalį jų pralošti kazino.

„Hanner“ savininkas Arvydas Avulis nurodo, kad stadiono statybas galėtų užbaigti iki 2026 metų pabaigos.

Visą daugiafunkcį kompleksą sudaro Nacionalinis stadionas su sporto muziejumi viduje, sporto centras su krepšinio, rankinio, gimnastikos, bokso salėmis, trys futbolo treniruočių aikštės, tarptautinės kategorijos lengvosios atletikos stadionas su futbolo aikšte, lengvosios atletikos apšilimo zona su mėtymo sektoriais, kultūros centras su biblioteka ir 300 vietų vaikų darželis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nu

Nu portretas
Ar visiems dar neatsibodo šitos amžinos ir nesibaigiančios statybos toje vietoje prie Akropolio? Ne mažiau kaip 10 metų seka pasakas ir tik dalinasi pinigus už tas pasakas.

ne veltui

ne veltui portretas
Broliai latviai Rygoje Dauguvos saloje ketina statyti 16 000 vietų Nacionalinį stadioną už vos 44 mln. Bei priedo visokius konferencijų centrus ir viešbučius už vos 16 mln. Tikisi 12 mln. stadiono statyboms gauti iš UEFA ir nesuka sau galvos, kaip mes, neieško privataus stadiono operatoriaus, nes jų skaičiavimu stadionas ir taip turėtų atnešti apie 5 mln. pajamų per metus. Lietuvos žiniasklaidai, panašu, kad uždrausta skelbti šią dar itin šviežią naujieną.

Anonimas

Anonimas portretas
jaučiu šiemet nepradės statyt nes yra tu kurie stabdo viska matomai nori pinigu kad duotu.
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių