Ekonomistas: ECB bazines palūkanų normas pradės mažinti kitų metų balandį

Europos Centrinis Bankas (ECB) bazines palūkanų normas gali pradėti mažinti kitų metų balandį, prognozuoja „Swedbank“ ekonomistas Nerijus Mačiulis.

„Europos Centrinis Bankas ir JAV Federalinių rezervų sistema – abu didieji centriniai bankai – bazines palūkanų normas mažins antrąjį 2024 metų ketvirtį. Būtent ECB, prognozuojame, kad bazines palūkanų normas pirmą kartą sumažins balandžio mėnesį“, – pristatydamas naujausią ekonomikos apžvalgą trečiadienį žurnalistams sakė N. Mačiulis.

Ekonomistas mano, kad iki 2024 metų pabaigos ECB bazines palūkanų normas sumažins 1,5 proc. punkto iki 2,5 proc., o 2025 metais jos turėtų nukristi žemiau 2 proc.

„Tai prognozuojame dėl dviejų priežasčių: viena – itin prasta euro zonos ekonomikos būklė, ekonomikos stagnacija, kuri tęsiasi ne vienerius metus. Kita priežastis – mažėjanti infliacija“, – teigė N. Mačiulis.

Pasak jo, „Euribor“ palūkanų norma kitų metų gruodį turėtų siekti 3 proc., tuo metu vidutinė metinė infliacija per artimiausią pusmetį turėtų nukristi iki 2 proc. 

Praėjusią savaitę ECB vadovė Christine Lagarde (Kristin Lagard) sakė, kad institucija gali pradėti mažinti bazines palūkanas vėliau nei po „poros ketvirčių“.

ECB pernai liepą pradėjo precedento neturinčią palūkanų kėlimo kampaniją, per ją priėmė 10 sprendimų dėl skolinimosi išlaidų didinimo. Tačiau infliacijai mažėjant, o euro zonos ekonomikai stringant, per pastarąjį posėdį praėjusį mėnesį nuspręsta skelbti pinigų politikos griežtinimo pertrauką.NAUJAUSI KOMENTARAI

X

X portretas
Pamenu, kaip Maciulis gal kokiais 2018-2019 jau skalambijo, kad bus krize, ir bus tokia, kad 2008 metu krize - tai tik gelytes. Prasidejo covid, karas Ukrainoje, nu blyn kazkaip dar neatejo ta jo ispranasauta krozw, ko tai lauzosi, kuklinasi. Niekiniai tie musu ekonomistai, kaip ir niekiniai ju paistalai, is ju naudos, kaip is ozio pieno. Kad kazkada krize bus, tai faktas, nes verslai ir visa ekonomika vystosi ciklais, pakilimai, kritimai, ir taip viskas ratu. O Maciuliui siulau eiti sniego kasti, dugiau naudos bus :)

:)))

:))) portretas
jei maciulis sako tai tikrai neprades mazint. sitas gebelsas kalba tik tai kas naudinga swedbankiui
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių