Lietuvos bankas: būsto kainos šiemet augs mažiau nei 20 proc.

Europos Centriniam Bankui (ECB) toliau didinant bazines palūkanų normas bei kartu augant Europos tarpbankinių palūkanų normai („Euribor“), Lietuvos banko vadovas sako, kad šiemet būsto kainos vis dar augs, tačiau augimas turėtų būti mažesnis nei 20 proc.

„Manau, kad metinį (būsto kainų) augimą mes turėsime teigiamą, bet kad jis turėtų grįžti į labiau suprantamus dydžius – tai taip. (...) Per metus matysime kainų augimą, bet manau, kad mes turėtume išeiti iš to 20 plius (procentų) teritorijos“, – žurnalistams penktadienį sakė LB valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus.

Pasak jo, augant „Euribor“ pastebimas sumažėjęs ažiotažas nekilnojamo turto (NT) rinkoje.

„Euribor“ didėjimas prie kintamų palūkanų normų labai greitai atsispindi ne tik naujose paskolose, bet paskolų portfelyje – tiems, kurie ne tik dabar ima paskolas, bet ir jau yra paėmę paskolas“, – teigė G. Šimkus.

Manau, kad metinį būsto kainų augimą mes turėsime teigiamą.

„Matome, kad ir tas pats nekilnojamo turto rinkos ažiotažas, apie kurį visai neseniai kalbėjome kaip apie nepageidaujamą reiškinį, yra prislopęs“, – sakė jis.

G. Šimkaus pateiktais LB duomenimis, pernai spalį–gruodį naujų būsto paskolų suma siekė 500 mln. eurų ir buvo mažiausia nuo 2021 metų trečiojo ketvirčio, o vien lapkritį jų skaičius buvo mažiausias nuo 2020 metų vasaros ir siekė 1,7 tūkst.

G. Šimkus teigė besitikintis, kad neigiama „Euribor“ ateityje nesugrįš.

„Aš labai tikiuosi, kad ne, todėl kad neigiamų palūkanų normų aplinka buvo įsivyravusių defliacinių procesų ir prislopusio ekonomikos augimo pasekmė faktiškai visu laikotarpiu nuo globalios finansų krizės euro zonoje“, – teigė Lietuvos banko valdybos pirmininkas.  NAUJAUSI KOMENTARAI

ss

ss portretas
Oho arba jis visiškai atitrūkęs nuo realybės, arba ECB jam davė žinią, kad vėl ijungė spausdinimo mašiną ir eurai liesis į kairę ir į dešinę. Lietuvos banko vadovo kompetencija kelią didžiules abejones, pagyvensim pamatysime

Ne_emygeriams

Ne_emygeriams portretas
Ka jus cia kleidit dundukai komentatoriai. Lietuvoje gerai paieskojus ir uz 100 eur k galima gauti.

Anonimas

Anonimas portretas
durniu saly GERIAU ! DDDD
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių