Finansų ministerija siūlo pataisas, griežtinančias azartinių lošimų verslą

  • Teksto dydis:

Finansų ministerija siūlo pluoštą priemonių, kurios užkirstų kelią neatsakingiems azartiniams lošimams, stiprintų probleminių lošėjų apsaugą ir didintų sektoriaus skaidrumą. Be to, siūlomos net milijoninės  baudos lošimų organizatoriams už pažeidimus.

Ministerija parengė tai numatančias Azartinių lošimų įstatymo pataisas ir pateikė jas derinti, penktadienį pranešė ministerija.

Ministrė Gintarė Skaistė sako, kad azartinių lošimų bendrovių nenoras vadovautis atsakingo lošimo rekomendacijomis paskatino griežčiau reglamentuoti jų prievoles, taip pat mažinti lošimų prieinamumą ir patrauklumą.

„Reikalavimų nesilaikančioms bendrovėms bus numatytos esmingai didesnės baudos, sieksiančios ir keletą milijonų eurų. Visa tai leis sukurti efektyvesnius kontrolės mechanizmus ir suteiks daugiau skaidrumo šiam sektoriui“, – pranešime sakė ministrė.

Už lošėjų apsaugos, atsakingo lošimo, leidžiamos skelbti reklamos ir kitų reikalavimų nesilaikymą siūlomos 5 proc. bendrųjų metinių pajamų baudos, o už pakartotinį pažeidimą – 10 proc.

Dabar numatytos baudos bendrovėms už pirmą kartą padarytą pažeidimą yra 6–25 tūkst. eurų, už pakartotinai – dukart  didesnės.

 

Siūloma, kad lošimo namuose (kazino), automatų, bingo salonuose, totalizatoriaus punktuose būtų kvalifikuotas darbuotojas, kuris kilus įtarimui dėl lošėjo neatsakingumo pasiūlytų jam atšalimo pertraukėlę ar nutraukti lošimą.

Taip pat siūloma bendroves įpareigoti įdiegti nuotolinio lošimo platformą, kurioje ne tik būtų talpinama vieninga informacija apie lošėją ir jo atliekamas operacijas, bet ir suteiktų Lošimų priežiūros tarnybai galimybę bet kuriuo metu prisijungti prie platformos ir patikrinti duomenis realiu laiku.

Dabar numatytos baudos bendrovėms už pirmą kartą padarytą pažeidimą yra 6–25 tūkst. eurų, už pakartotinai – dukart  didesnės.

Ministerijos teigimu, maksimali 50 tūkst. eurų bauda lygi vienos dienos lošimų bendrovės vidutinėms pajamoms, todėl tai nėra efektyvi pažeidimų prevencijos priemonė.

Nuo 2020 metų lošimų bendrovėms buvo skirtos 39 baudos – 660 tūkst. eurų.

Pataisas, įpareigojančias lošimų bendroves stebėti nuo lošimų priklausančius ar dideles sumas pralošiančius žmones, Finansų ministerija parengė reaguodama į atvejį, kai Šarūnas Stepukonis iš investicijų bendrovės „BaltCap“ fondo įmonių pasisavino apie 40 mln. eurų, kurių didžiąją dalį pralošė.

G. Skaistė anksčiau yra sakiusi, kad lošimų bendrovės nepadarė visko, kad užkardytų Š. Stepukonio lošimus – nepaisė Lošimų priežiūros tarnybos rekomendacijų dėl priklausomų nuo lošimų žmonių kontrolės.

Seime yra registruotos pataisos, siūlančios nuo 2025 metų visiškai uždrausti lošimų reklamą, išimtis darant tik sportui – komandos ar pavieniai atletai susirasti kitų rėmėjų turėtų nuo 2028 metų sausio. NAUJAUSI KOMENTARAI

Rasykite

Rasykite portretas
lietuviskai! "Didinancias kysiu sumas"!
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių