G. Šimkus: palūkanų normų didinimas gegužę nebuvo paskutinis

Europos Centriniam Bankui (ECB) ketvirtadienį dar kartą padidinus pagrindines palūkanų normas 25 baziniais punktais, Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus sako, kad toks sprendimas  nėra paskutinis.

G. Šimkus sako, kad toks ECB sprendimas buvo tikėtas ir nenustebino. Anot jo, pakankamai ribojantis palūkanų normų lygis bus palaikomas tiek, kiek to reikės, ECB siekiant sugražinti infliaciją į 2 proc. lygį.

„Tai nėra paskutinis palūkanų normų padidinimas, manau, kad šį kartą neturėtume diskutuoti, kiek šituo etapu, nes ką tik buvo padidinta palūkanų norma. Mano vertinimu, esame palūkanų normų ribojančioje teritorijoje ir tas priklausymas nuo duomenų, situacijos, vertinant sprendimų priėmimo metu yra labai svarbus“, – žurnalistams penktadienį sakė G. Šimkus.

„Su tiek tiek duomenų, kiek dabar turime ir matome, žvelgiant į perspektyvą infliacijos, kuri aiški – per didelė ir per ilgai, tai reiškia, žengti papildomus žingsnius“, – kalbėjo jis.

Komentuodamas tolesnį palūkanų normų didinimą, G. Šimkus teigė, kad „šviesa tunelio gale yra matoma“.

„Šviesa tunelio gale matoma, bet mes dar nepervažiavome tunelio, ar akseleratorių reikia spaust tokiu pačiu tempu, nesu tikras, bet (...) užtikrintumas, pasiryžimas aiškus, sugrąžinti infliaciją į 2 proc. tikslinį lygį, išnaudojant visas pagrindines pinigų politikos priemones“, – sakė LB vadovas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Arunas

Arunas portretas
Isejo Simkus ir mus perspejo ;). Blin, varyk i komercinius bankus ir liepk pelno marza mazinti. Sikniu chenbra moralizuojanti

Kad

Kad portretas
Per 7m,. didziaja dali atidavau teko 40tukst, butui skolintis ir nebaisu , dabar tai tikrai jau reikia pagalvot imant paskola butai pabrango ir palukanos pakilo ,man buvo 2,1 dabar jau 4.6 ir kils iki 6 tikrai nes sutartis buvo vien bankines iki 5 plius Euribor o tuo laiku buvo minusinis .
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių