Gyventojų kompensacijoms už šildymą prašoma dar 47 mln. eurų

Seimui lapkritį patikslinus 2023-iųjų biudžetą ir leidus Vyriausybei papildomai skolintis gyventojų kompensacijoms už šildymą, Finansų ministerija siūlo tam skirti 46,96 mln. eurų iš valstybės vardu pasiskolintų lėšų.

Toks Vyriausybės nutarimo projektas parengtas atsižvelgus į Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos prašymą skirti tokią sumą būsto šildymo kompensacijoms ir socialinėms pašalpoms. Pinigai bus paskirstyti savivaldybėms.

Finansų ministrė Gintarė Skaistė anksčiau sakė, kad skolintis reikia, nes kompensacijoms trūksta apie 25 mln. eurų.

Ministerijos aiškino, kad praėjusį šildymo sezoną (2022-ųjų rudenį–2023-ųjų žiemą) buvo daugiau paramos prašytojų, išaugo kompensacijų sumos, be to, dalis prašymų pernai liko neišnagrinėta – tai padaryta jau šiais metais. 

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija 47 savivaldybėms iki lapkričio papildomai buvo pervedusi 36 mln. eurų.

Valstybės biudžete kompensacijas už šildymą kasmet būna numatyta apie 220 mln. eurų.NAUJAUSI KOMENTARAI

klaipediete

klaipediete portretas
Kokios dar kompensacijos. Kas nesistengia ir nenori dirbti tas gauna kompensacijas. Kas dirba saziningai ir dar pensijoje tas nieko negauna. Kur Lietuvoje teisybe??? Sumaziinkit visiems ta auksini sildyma ir nereikes tu milijoniniu ismoku moketi. Butu saziningiau. negu tiems nenorintiems dirbti ir gauti kompensacijas. Reiskia Valstybei tai labai naudinga.

Pensinike

Pensinike portretas
ir neigalusis. Nekompensavo pernai,nes kitame mieste gyvena vaiku seimos! Numarinti ju mes nesugebame... Panevezys veiksmo vieta.

Pamenu kaimyne

Pamenu kaimyne  portretas
Pensininke uzdipilde kompenasija pernai tai lenzberginis rojus jai kompensavo 30 ar 40 € uz 3 men ,fantastika
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių