I. Šimonytė: NPD didinimas, lengvatų pratęsimas bus teikiamas su 2024-ųjų biudžetu

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad Seimui teikiant kitų metų biudžeto projektą,  neapmokestinamųjų pajamų dydžio (NPD) didinimas, kai kurių lengvatų pratęsimas bus „iškirpti“ iš mokesčių reformos ir teikiami su biudžetu.

„Vienas įstatymo projektas (Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo – BNS) jau pateiktas, tas, dėl kurio vyksta daug diskusijų. Akivaizdu, dėl jo susitarti vienokios ar kitokios formuluotės iki metų pabaigos nepavyks, tai su biudžetu kartu bus tiesiog iš to įstatymo „iškirpta“ dalis ta, kuri susijusi su NPD didinimu ateinančiais metais ir jos efektas yra įskaičiuotas į 2024 metų projektą“, – LRT radijui antradienį sakė I. Šimonytė.

„Tas įstatymas tiesiog atskirai, gabaliukas to didelio įstatymo bus pateiktas kartu su biudžetu, o dėl likusių nuostatų diskusijos Seime tęsis, kol galima bus grįžti į salę“, – pridūrė ji.

Paklausta, ar gali būti iš reformos paketo „iškirpta“ ir įdėta į biudžetą daugiau jos dalių, premjerė užsiminė apie kai kurias lengvatas, kurios baigia galioti šių metų pabaigoje, pavyzdžiui, pelno mokesčio lengvata kino gamybai.

„Ji yra tame pačiame pakete, Pelno mokesčio įstatyme, kur yra ir daugiau pokyčių, dėl kurių Seimas taip pat diskutuoja. Tai tie dalykai, kurie griežtai susiję su 2024 metų biudžetu, nes bendrai paėmus, mokesčių reforma nebuvo tiesiogiai susijusi su 2024 metų biudžetu, tiesiog ten buvo įtraukti tam tikri elementai, kaip NPD didinimas ar lengvatų pratęsimas, tai šitie elementai bus iškirpti iš Seimui pateikto paketo ir kaip maži atskiri pakeitimai pateikti kartu su biudžetu“, – sakė I. Šimonytė.


Šituos pasiūlymus, jei būtume norėję kažko nekaitinti, būtume tyliai sėdėję Vyriausybėje ir nekėlę tų klausimų, kuriuos keliame ir kuriuos pateikėme Seimui svarstyti.

 

 

„Tam, kad būtų teisinis tikrumas dėl lengvatų kino gamintojams ir investuojančioms įmonėms ir kad būtų išspręstas klausimas dėl NPD ateinančiais metais“, – sakė ji.

Premjerė taip pat sakė to nesiejanti su artėjančiais rinkimais.

„Šituos pasiūlymus, jei būtume norėję kažko nekaitinti, būtume tyliai sėdėję Vyriausybėje ir nekėlę tų klausimų, kuriuos keliame ir kuriuos pateikėme Seimui svarstyti“, – teigė I. Šimonytė.

2024 metų biudžeto projektą šią savaitę turėtų svarstyti Vyriausybė, o vėliau galutinai tvirtins Seimas.

Kitąmet Vyriausybė NPD numato didinti 20 proc. iki 750 eurų. Pelno mokesčio lengvatą filmų gamybai, kuri baigia galioti kitų metų pradžioje, siūloma pratęsti dar penkeriems metams – iki 2028-ųjų pabaigos.

Diskusijos dėl mokesčių reformos pakete numatytų Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) įstatymo pakeitimų, kuriais siūloma keisti individualios veiklos apmokestinimą. Seime šiuo metu yra atidėtos. Pasak Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko Mindaugo Lingės, valdantieji nutarė koncentruotis į kitus mokesčių reformos klausimus, susijusius su nekilnojamo turto (NT), pelno bei pridėtinės vertės apmokestinimu.

Pridėtinės vertės mokesčio lengvatą restoranams nuo kitų metų siūloma naikinti.  NAUJAUSI KOMENTARAI

Kas \\\\\\...//////

Kas   \\\\\\...////// portretas
žinot kokia PIŠ'o tautybė,lytis (ne ledo)?

Bus

Bus portretas
ant svento Niekada atlaidu!

Išmokit aferistai

Išmokit aferistai portretas
pateikt svarstymui įstatymus laiku - iš anksto, o ne paskutinę dieną prieš tai įslaptinus viską kas ruošiamasi padaryt. Ir pristatyt Visuomenei pagrindinius pokyčius..Kas, po velnių, turi prižiūrėt šituos šeškus ir priverst laikytis padorumo?
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių