Įmonės ir bendrijos galės pretenduoti į 62 mln. eurų paramą saulės elektrinėms

  • Teksto dydis:

Labai mažos, mažos įmonės, ūkininkai, atsinaujinančių išteklių energijos ir piliečių energetikos bendrijos kovo 6 dieną galės teikti paraiškas 62 mln. eurų vertės paramai saulės elektrinėms iki 500 kilovatų (kW) įsirengti.

Parama skiriama iš Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano (RRF), ją dministruos Lietuvos energetikos agentūra (LEA), pranešė Energetikos ministerija.

Įmonėms bei ūkininkams valstybė kompensuos iki 35 proc. išlaidų, o bendrijoms – iki 45 proc. Paramos intensyvumas bus skaičiuojamas nuo fiksuoto dydžio ir bus 1073 eurai už 1 kW įrengiamos saulės elektrinės galios. Jos turės būti įsirengtos per pusantrų metų.

Parama bus teikiama gamintojams savo ar ūkio poreikiams ir gaminantiems vartotojams. Gamintojai gali parduoti elektrą ir vartoti savo reikmėms, o gaminantys vartotojai – tik vartoti savo poreikiams.

Planuojama, kad iki 2026 metų bus sukurta 225 MW saulės elektros gamybos pajėgumų.

Netrukus bus paskelbtas kvietimas ir individualiems kaupimo įrenginiams įsirengti beveik 6 mln. eurų sumai.

Bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) duomenimis, šiuo metu į tinklą įjungti  4473 komerciniai gaminantys vartotojai, o bendra jų elektrinių galia – 283,15 MW.NAUJAUSI KOMENTARAI

Dabar kuinia konkreti debilams

Dabar kuinia konkreti debilams portretas
Palauksiu,kai uz dyka siulys.

Anonimas

Anonimas portretas
DDDD lauk manes pavakry prie baltos obels DEBILAI kas tiki

Na,

Na, portretas
ubageliai - kuo daugiau sumokekime uz ponu zaislus!
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių