K. Navickas: ES muitai rusiškiems grūdams iš esmės reikštų jų importo draudimą

Briuselio siūlomi įvesti importo muitai  rusiškiems ir baltarusiškiems grūdams iš esmės reikštų jų importo į Bendriją draudimą, sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.

„Muitas yra vienas iš instrumentų, kuriuo valdomi prekybos srautai. Kadangi bendras sutarimas yra eiti per muitų politiką, jis pasieks tuos pačius rezultatus“, – penktadienį BNS sakė K. Navickas.

Taip ministras kalbėjo Europos Komisijai (EK) penktadienį pasiūlius nustatyti maksimalius tarifus rusiškų ir baltarusiškų grūdų importui į Europos Sąjungą (ES). Iki šiol muitai jiems nebuvo taikomi.

„Tai yra ilgai laukta priemonė, svarbi priemonė. Muito įvedimas turi stipriai pakeisti prekybos tvarką su Rusija būtent ta linkme, kad rusiškų grūdų, aliejinių kultūrų ES būtų kuo mažiau“, – teigė K. Navickas.

K. Navickas kartu su Latvijos, Estijos, Lenkijos ir Čekijos žemės ūkio ministrais anksčiau šią savaitę pasiūlė rusiškų ir baltarusiškų grūdų importą į ES uždrausti visiškai.

„Jei dėl sprendimo sustoja prekyba, importas rusiškų grūdų, rusiškų kitų kultūrų į ES, tai ir yra siekis, kurio siekiame bendrai“, – teigė ministras, paklaustas, ar jį tenkina siūlymas neuždrausti importo.

EK siūlo maksimalius importo tarifus įvesti grūdams, aliejinių augalų sėkloms ir jų produkcijai, įskaitant kviečius, kukurūzus bei saulėgrąžų miltus.

Komisijos vicepirmininkas Valdis Dombrovskis pristatydamas siūlymą sakė, kad muitai priklausys nuo konkretaus produkto. Pavyzdžiui, paprastiesiems kviečiams turėtų būti taikomas 95 eurų už toną muitas, kietiesiems kviečiams – 148 eurų, aliejinėms augalų sėkloms – 50 proc. importo tarifas.

K. Navicko teigimu, tokie tarifai turėtų didelį poveikį žemės ūkio produkcijos importuotojams iš Bendrijai nedraugiškų šalių.

„Siūlymas, kur vakar buvo pateiktas, 95 eurai už kviečių toną, yra tikrai ženkli suma, turint mintyje, kad ES rinkoje ta kaina bus apie 200 (eurų – BNS). 50 proc. kainos yra daug“, – tikino jis.

Toliau sieks tranzito ribojimų

K. Navickas taip pat sakė, kad Lietuva sieks, jog ES uždraustų ir rusiškos žemės ūkio produkcijos tranzitą per Bendrijos teritoriją.

„Kas būtų tikrai palanku ir sutampa su Lietuvos  interesais, tai pirmiausia turėtų būti sprendžiamas klausimas dėl grūdų tranzito į trečiąsias šalis per ES valstybių uostus. Nereikia (...) sustoti, reikia toliau dirbti. Tikrai nuosekliai sieksime tranzito ribojimų“, – kalbėjo ministras.

Anot jo, be kita ko, Bendrija galėtų svarstyti panašias ribojančias priemones rusiškai mėsai, paukštienai.

Sprendimą dėl EK pasiūlymo kvalifikuota balsų dauguma priims ES Taryba po to, kai Bendrijai pirmininkaujanti Belgija sudarys darbo grupę dėl muitų.

EK duomenimis, pernai į ES iš Rusijos ir Baltarusijos buvo įvežta 4,8 mln. tonų grūdų, kurių vertė siekė 1,5 mlrd. eurų.NAUJAUSI KOMENTARAI

taigi

taigi portretas
> ? Nieko, tiesiog nieko negaus už tranzitą , bet visada išlieka galimybė pasiskolinti. Sala ukrainė.

o kaip

o kaip portretas
atskirt kur rusiškas kur ukrainietiškas ar koks kitas?Dokumentus taigi galima kokius nori pasidaryt..

?

? portretas
ir kas is to lietuvai?
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių