K. Navickas nemato pagrindo grūdų krovinių tikrinimams Lenkijos pasienyje su Lietuva

  • Teksto dydis:

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas sako nematantis pagrindo Lenkijos ūkininkų planams tikrinti grūdų krovinius pasienyje su Lietuva aiškinantis, ar tarp jų nėra į Lenkiją grįžtančios ukrainietiškos produkcijos.

„Tikrai nematome jokio pagrindo, nes bandymas įteigti, kad yra kažkokia neaiškios schemos, tai nerodo to nei faktai, nei importuojamų grūdų kiekiai“, – LRT televizijai sakė K. Navickas.

Lenkijos žemdirbiai reiškia susirūpinimą, kad Ukrainos grūdams tranzitu keliaujant į Baltijos jūros uostus, dalis produkcijos galimai lieka Lenkijoje, bei pranešė apie ketinimus nuo kovo 1 dienos blokuoti kelią tarp Lietuvos ir Lenkijos, ties buvusiu Kalvarijos-Budzisko punktu.

Protestuodami prieš Ukrainos žemės ūkio produktų eksportą be muitų Lenkijos ūkininkai pastarosiomis savaitėmis jau bandė blokuoti šias dvi šalis skiriančią sieną, užblokavo svarbų kelią į Vokietiją.

Savo ruožtu Latvijai praėjusią savaitę laikinai uždraudus Rusijos ir Baltarusijos žemės ūkio produkcijos ir pašarų importą, Lietuvos Žemės ūkio ministerija pirmadienį pranešė, jog reaguodama į situaciją regione griežtina iš Rusijos bei kitų padidintos rizikos šalių įvežamų grūdų kontrolę, tačiau visiškai uždrausti jų vežimo neketina. Riboti rusiškų grūdų tranzitą ragino ir sausį protestus surengę Lietuvos ūkininkai.

Ministerija nurodo, jog bus stabdomi ir tikrinami visi iš tokių šalių vežami maistui bei pašarams skirti grūdai ir jų produktai, o sugriežtintos priemonės bus taikomos tiek į Lietuvą importuojamai, tiek tranzitu per Klaipėdos uostą išvežamai produkcijai.

Į padidintos rizikos šalių sąrašą įtrauktos Rusija, Baltarusija, Moldovos vyriausybės nekontroliuojama Padniestrė, Rusijos aneksuotas Krymas ir kitos Ukrainos vyriausybės nekontroliuojamos šalies teritorijos, Sakartvelo vyriausybės nekontroliuojamos Abchazija ir Pietų Osetija.

„Stiprinsime kontrolę iš tų šalių, kurios yra nepatikimos, ir ypatingai ne tik dėl kokybinių parametrų, bet tikrinsime ir kilmę, kad jie nekeliautų iš Rusijos okupuotų Ukrainos teritorijų“, – LRT tvirtino K. Navickas.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

O kodėl negalima tikrinti?

O kodėl negalima tikrinti? portretas
Jeigu viskas teisinga ir teisėta, ko bijote, kodėl nepatikrinus, kad nuraminti aistras? Ką stengiatės nuslėpti ministre?

To laikykis

To laikykis portretas
Gali už bibio pasilaikyti. Verčia Lenkai tuos grudus iš vagonu. O tu čmonia esi apendecito gyventojas niekam neidomus ir nykus. Su tavo Gabrieliu prisišykusiu del Belkalio jau net JAV oficialai nebesišneka ir rankos nebepaduoda. Jus šaika apsišyko ponas.

Laikykis

Laikykis portretas
Ministre , nepasiduok putlerinių šūdanagių šantąžui . Ateis atpildo valanda šitiems parsidąvėliams . Pirma Ukrainos pęrgalė prieš burliokyną , po to imsimės šitū išgamū tautos priešū .
VISI KOMENTARAI 8

Galerijos

Daugiau straipsnių