K. Navickas: planuojama Lenkijos ūkininkų blokada – bandymas atkreipti į save dėmesį

  • Teksto dydis:

Lenkijos ūkininkams planuojant savaitę blokuoti kelią prie sienos su Lietuva, žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas sako, kad kaimyninės šalies žemdirbiai taip bando atkreipti į save dėmesį.

„Daryčiau tokias išvadas, kad pagrindinis Lenkijos ūkininkų tikslas pirmiausia atkreipti jų pačių valdžios institucijų dėmesį. Blokavimas tarptautinio koridoriaus, kuris yra ypač svarbus trims Baltijos valstybėms, natūralu, kad sutelks didelį dėmesį, ir tai yra vienas iš būdų tam dėmesiui atkreipti“, – LRT televizijai ketvirtadienį sakė K. Navickas.

„Aš taip sakyčiau (kad Lietuva yra instrumentas lenkų ūkininkams – BNS), nes bandant išsigryninti, kur galėtų būti problemų sąrašas, kurias mes galėtume bendradarbiaudami išspręsti, tai šito sąrašo mes iki šiol neturime“, – pridūrė žemės ūkio ministras.

K. Navickas teigė, jog dėl planuojamos Lenkijos ūkininkų blokados, Lietuvos pasienyje susidarius didelėms transporto eilėms, vilkikus su grūdais bus siūloma iškart nukreipti lenkų patikrai.

„Mes net siūlome ir siūlysime, jeigu susidarys didelės eilės, kad mūsų policijos pareigūnai ar kažkas paklaustų vairuotojų, ar yra vežamas kažkoks grūdų krovinys, ir tada jau lenkams perduoti. Net ir tokius variantus svarstome, kaip valdyti šitą situaciją. Jeigu bus geranoriškumas iš lenkų pusės, aš jo tikiuosi, tai turėtų išsispręsti šita problema“, – kalbėjo K. Navickas.

Buvęs žemės ūkio ministras „valstietis“ Giedrius Surplys teigė iš Lietuvos valdžios pasigendantis aktyvesnių veiksmų, pavyzdžiui – kelionės į Lenkijos pasienį, kur būtų galima susitikti su Varšuvos kolegomis.

„Jeigu aš vis dar būčiau ministras, tai aš rytoj tikrai būčiau pasienyje ir bandyčiau susisiekti su savo kolega Lenkijoje, tą yra tekę daryti dėl kiaulių maro, kai lenkai buvo uždarę importą iš Lietuvos. Tikrai proaktyvių veiksmų norėtųsi iš dabartinės valdžios, nes ūkininkai turi įtarimų“, – LRT televizijai ketvirtadienį sakė G. Surplys.

K. Navickas pažymėjo, kad lenkiškų grūdų į Lietuvą įvežama daugiau nei lietuviškų į Lenkiją bei nepagrįstais vadino kaimyninės šalies ūkininkų nuogąstavimus.

„Ir oficialioje statistikoje mūsų prekybos santykis, tame tarpe ir grūdų tarp Lietuvos ir Lenkijos, yra Lenkijos naudai – lenkiškų grūdų mes įsivežame daugiau nei kad išvežame iš Lietuvos“, – kalbėjo žemės ūkio ministras. 

Pasak K. Navicko, nei Lietuvos, nei protestuojantys Lenkijos ūkininkai nepateikė Lietuvai nepateikė skundų ar įrodymų, jog dalis į Lietuvą atgabentų Ukrainos grūdų virsta lietuviškais ir iš Lietuvos vėl grįžta į Lenkiją.

„Tokių skundų nesame gavę, tokių faktų nesame fiksavę. Kalbantis su Muitinės departamentu, ir šiandien buvo susitikimas, jie turi labai aiškius algoritmus matydami, kokiais atvejais galėtų būti vienas ar kitas neteisėtas veiksmas. Tai tokių veiksmų taip pat nėra fiksuojama“, – sakė žemės ūkio ministras.

Lenkijos žemdirbiams nuogąstaujant, kad dalis Ukrainos grūdų iš Lietuvos vėl grįžta į Lenkiją, nuo kovo 1 dienos jie ruošiasi blokuoti kelią ties buvusiu Kalvarijos-Budzisko pasienio punktu. Planuojama, kad blokada truks apie savaitę.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ant šakių

Ant šakių portretas
Brudą

pastebėjimas

pastebėjimas portretas
Jis realiai moliūgas :)
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių