Lietuvos ir Lenkijos žemės ūkio ministrai ragina ūkininkus atsisakyti protestų

  • Teksto dydis:

Lietuvos ir Lenkijos žemės ūkio ministrai paragino lenkų ūkininkus atsisakyti protestų pasienyje su Lietuva. Bendrame ministrų pareiškime pabrėžiama, kad bendra abiejų šalių atsakomybė – užtikrinti laisvą prekių judėjimą tarp dviejų Europos Sąjungos šalių.

Kęstutis Navickas ir Czeslawas Siekierskis (Česlavas Siekierskis) ragina Lenkijos ūkininkus susilaikyti nuo kelio ties buvusiu Kalvarijos ir Budzisko pasienio punktu blokavimo ir leisti abiejų šalių institucijoms atlikti tyrimą dėl grūdų prekybos srautų tarp jų, pranešė Žemės ūkio ministerija.

Pareiškime teigiama, kad ministrai supranta Lenkijos ūkininkų situaciją, jie įsipareigojo išsiaiškinti ir laiku pranešti apie bet kokius sąžiningos prekybos pažeidimus.

Ministrai žada tęsti tolesnį koordinavimą ir abiejų šalių institucijų bendradarbiavimą, siekiant išsiaiškinti Ukrainos grūdų, nukreiptų į Lietuvą ir gabenamų per Lenkijos teritoriją, tranzito maršrutus ir srautus.

K. Navickas pabrėžė, kad pasienyje su Lietuva atlikti patikrinimai nepatvirtina, kad Ukrainos grūdai Lenkijos rinką pasiekia po muitinės procedūrų Lietuvoje.

Nuotoliniame susitikime penktadienį K. Navickas ir C. Siekierskis aptarė situaciją pasienyje ir Lenkijos ūkininkų reikalavimus.

Abu ministrai pabrėžė atsakingai vertinantys situaciją pasienyje, anot jų, Kalvarijų–Budzisko punktas svarbus ne tik prekių, bet ir žmonių judėjimui, todėl transporto trikdymų turi būti išvengta.

Ministrų nuomone, reikia ypač atidžiai vertinti Lenkijos ūkininkų reikalavimus dėl grūdų tranzito apskaitos, todėl sutarta intensyvinti bendradarbiavimą šiais klausimais.

Lenkijos ūkininkai penktadienį pradėjo iš dalies blokuoti kelią Lietuvos ir Lenkijos pasienyje, ties buvusiu Kalvarijos ir Budzisko pasienio punktu.

Lenkijos premjerui nepavyko susitarti su protestuojančiais šalies žemdirbiais dėl jų reikalavimų ir suplanuotų akcijų, taip pat ir pasienyje, atšaukimo.

Nors premjeras pateikė protestuotojams pasiūlymų, tarp kurių buvo ir galimas sienos su Ukraina uždarymas importuojamai produkcijai, atnaujintos protesto akcijos vyks 270 skirtingų Lenkijos vietų.NAUJAUSI KOMENTARAI

siaips

siaips portretas
Navickas ragina neprotestuoti. Juokinga. Jei Lietuvos puseje butu protestas ir siena uzblokuotu, ka lenku valdžia pirmiausia padarytu. Issikviestu Lietuvos valdžia ant kilimelio ir pareikstu pretenzijas dėl laisvo judejimo EU teritorijoje. O Lietuvai klizma padarytu. O ka Lietuva daro kada siena uzblokuota is lenkijos puses? Sugeba tik liežuviu pamalti - Ragina. Jokios diplomatinės iniciativos. Nevekšlos.

Jamieliai \\\\\.../////

Jamieliai  \\\\\...///// portretas
neramu.

jo

jo portretas
2 veltedziai bezdantys savo sultyse
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių