Kodėl automobilį verta pirkti žiemą? (ekspertų patarimai)

  • Teksto dydis:

Ne vienas įsigyti automobilį ieškantis žmogus įsitikinęs – automobilio paieškoms žiema yra pats netinkamiausias metas, tačiau naudotų automobilių rinkos ekspertai įvardija ne vieną pranašumą, jei nuspręsite naudoto automobilio ieškoti šaltuoju metų laiku.

Švara ir purvas

Pirmiausia, žinoma, tenka pripažinti, kad šaltuoju metų laiku daugiau kaip pusę paros besitęsiantis tamsusis paros laikas itin apsunkina galimybes apžiūrėti automobilį dienos šviesoje, kai galima įvertinti automobilio kėbulo būklę, atrasti vienokius ar kitokius išvaizdos trūkumus.

"Išties perkamo automobilio apžiūrai žiemai labiausiai ir trukdo tamsa. Net ir radus gerai apšviestą prekybos centro aikštelę ar degalinės teritoriją dėl šviesos žaismo ant automobilio kėbulo viskas atrodo kitaip", – sako Kauno automobilių turgų administruojančios bendrovės "Varanas" vadovas Valentinas Naujanis.

Be to, žiemą dėl nepastovių oro sąlygų ir pats automobilis gali būti nešvarus, vadinasi, įžvelgti trūkumus bus dar sunkiau. Todėl pašnekovas siūlo naudoto automobilio užsukti pasižvalgyti į Kauno automobilių turgų.

"Pardavėjai visuomet pasirūpina, kad automobilis būtų švarus, o jeigu dėl nešvarumų kils įtarimų, kad kėbulas gali būti pažeistas, galite kaipmat automobiliu nuvykti į netoliese esančią plovyklą ir automobilį nusiplauti", – pasakoja V.Naujanis. Kadangi turgus dirba nuo ryto iki vakaro, tai ir automobilį apžiūrėti šviesiuoju  paros metu daug lengviau, nei tariantis su konkrečiu automobilio pardavėju, kuris neretai dėl darbų automobilį gali aprodyti tik tuomet, kai saulę jau seniai būna paslėpę debesys.

Šventinis periodas tinkamiausias

Automobilio kėbulo apžiūra yra tik vienas būtinų atlikti darbų, kai reikia išsirinkti naudotą automobilį. Ypatingą dėmesį reikia skirti ir visiems mechaniniams automobilio mazgams, o juos, pasak V.Naujanio, kaip tik ir geriausia apžiūrėti tuomet, kai sąlygos yra pačios prasčiausios.

"Šioks toks šaltukas už lango būsimam automobilio savininkui tik geriau leis įsitikinti, kaip dirba automobilio starteris, kaip veikia generatorius ar akumuliatoriui nestinga gyvybės", – atkreipė dėmesį pašnekovas. Šiandieniuose automobiliuose itin daug elektronikos, o jeigu jau ji nusprendžia veikti prastai, tai taip nutinka tuomet, kai būna drėgna ar šalta.

Šioks toks šaltukas už lango būsimam automobilio savininkui tik geriau leis įsitikinti, kaip dirba automobilio starteris, kaip veikia generatorius ar akumuliatoriui nestinga gyvybės.

Taip pat nėra geresnių sąlygų išbandyti ABS, sukibimą ir trauką, nei viduržiemį šlapiuose ir slidžiuose keliuose. Būtent tokiu laiku reikėtų planuoti bandomąjį važiavimą. Tos pačios automobilio sistemos važiuojant tuo pačiu keliu vasarą gali veikti puikiai, nepaisant galbūt pavojingų gedimų. Žiemą juos pastebėsite akimirksniu.

"Ypač palankus metas ieškoti automobilio prieš Kalėdas ir Naujuosius, o gal net po jų, nes tuomet kiekvienam reikia turėti kuo daugiau laisvesnių pinigų – prieš šventes todėl, kad išlaidos dėl dovanų išauga kelis kartus, o po švenčių ne vieno kišenėse švilpauja vėjai, tad galite greičiau susitarti dėl palankesnės kainos", – šypsodamasis kalbėjo naudotų automobilių rinkos ekspertas.

Pirkdami automobilį žiemą, gausite jį su žieminėmis padangomis, kurios pardavėjų yra labiau branginamos nei vasarinės, tad didžiulė tikimybė, kad jas pardavėjas tiesiog sukraus į bagažinę.

Kaip parduoti?

Vienokie patarimai tam, kuris žiemą nori įsigyti automobilį, tačiau kokie jie tam, kuris ketina savo keturratį draugą parduoti? V.Naujanis nė nemirktelėjęs taria, kad tiek pirkėjai, tiek pardavėjai žiemą turėtų daugiausia dėmesio kreipti į švarą – ir salone, ir išorėje švarus automobilis visuomet atrodo patraukliau nei murzinas egzempliorius. "Patarčiau pardavėjui pasirūpinti ir galimybe pirkėjui automobilį apžiūrėti geroje šviesoje. Jeigu jau negalite to padaryti dieną, suraskite kuo geriau apšviestą aikštelę, taip siųsdami pirkėjui žinią, kad neturite ko slėpti", – sako V.Naujanis

Jis taip pat siūlo pardavėjui būti paslaugiam. UAB "Varanas" vadovas prisipažįsta, kad neretai net ir po savo prižiūrimo Kauno automobilio turgaus teritoriją pasivaikščiojęs paragina automobilių pardavėjus nusikasti sniegą ar nugremžti apšalusius langus – pirkėjas nori įdėmiai apžiūrėti automobilį ir nevargti bandydamas prisigremžti per sniegus iki kokios nors detalės.

"Aš kartais juokauju, kad pirkėjui geras pardavėjas galėtų pasiūyti ir kavos ar arbatos. Juk ypač prieš šventes visi skuba, tad toks gražus gestas gali tapti vienu iš didžiausių pranašumų", – sako šventiškai nusiteikęs V.Naujanis. Tad akivaizdu, kad automobilio pirkimas žiemą turi ir savų pranašumų, ir trūkumų, tačiau protingas pardavėjas ar pirkėjas visus trūkumus gali išnaudoti savo naudai ir surasti tinkamą transporto priemonę.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių