KT aiškinsis, ar pasitraukimo iš pensijų kaupimo tvarka atitinka Konstituciją

  • Teksto dydis:

Konstitucinis Teismas (KT) ketvirtadienį pradeda nagrinėti 39 opozicijos narių prašymą, ar šalies Konstitucijai neprieštarauja Pensijų kaupimo įstatymo nuostata, nenumatanti galimybės žmonėms nutraukti pensijų kaupimo sutartį.

KT taip pat vertins, ar Konstitucijai neprieštarauja tvarka, pagal kurią pensijų fondo dalyviams gali būti mokamos skirtingų rūšių išmokos.

Grupė Seimo narių abejoja, ar nenumatyta galimybė pasitraukti iš kaupimo sistemos neprieštarauja Konstitucijos nuostatoms dėl nuosavybės teisių apsaugos. Anot jų, teisė disponuoti nuosavybe apribojama tiek, kad asmuo negali priimti jokių savarankiškų sprendimų, o tai pažeidžia lygiateisiškumo principą.

Šiuo metu baigti kaupti fonde įmanoma tik dalyviui mirus, sulaukus pensijos ar gavus visą sukauptą išmoką, taip pat teismui pripažinus sutartį negaliojančia, atskira tvarka numatyta Europos Sąjungos institucijų darbuotojams ir Europos Parlamento nariams.

Antros pakopos pensijų kaupime šiuo metu dalyvauja apie 1,4 mln. žmonių.

Visuomenėje kilus diskusijoms dėl automatinio įtraukimo į antrąją pensijų sistemos pakopą, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pasiūlė leisti gyventojams prireikus iš antros pakopos pensijų fondų pasiimti iki 10,8 tūkst. eurų, tačiau šį pakeitimą siūlo svarstyti tik po KT išaiškinimo.

Prezidentas Gitanas Nausėda rudenį pasiūlė keisti sistemą numatant galimybę žmonėms vieną kartą iš fondų išsiimti iki 25 proc. lėšų jų neapmokestinant, tačiau Seimas tuomet nepriėmė svarstyti tokios iniciatyvos.

Spalio pabaigoje Seimas priėmė svarstyti liberalo Jono Varkalio parengtas Pensijų kaupimo įstatymo pataisas, kuriomis siūloma leisti tiek pensinio, tiek darbingo amžiaus gyventojams, jau sukaupusiems pensijai daugiau nei 10 807 eurų, šios sumos neviršijančias lėšas pasiimti vienkartine išmoka.NAUJAUSI KOMENTARAI

As

As portretas
Kaupi taupai kaupi taupai ....ateina lendzbirgys ir viska pavogia ...

Galimai paaiškins

Galimai paaiškins portretas
Nors tai ir sutartis, bet sutarčių teisė jai negalioja. Tam jie stiprūs….

Konstitucinis teismas tiria,

Konstitucinis teismas tiria, portretas
Ar pašikus, šikinės nusivalymas pažeidžia LR konstituciją.
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių