Lenkijai nežadant protestų prieš Ukrainos grūdus pabaigos, siūloma juos vežti per Klaipėdą

Nepaisant gerokai sumažėjusio Ukrainos grūdų gabenimo per Lenkiją, šios šalies valdžios ir žemdirbių atstovai nežada, kad protestai šalyje greitai baigsis. Vis dėlto abi pusės bando ieškoti būdų, kaip išspręsti problemą, o vienas jų – gabenti per Klaipėdos uostą.

Lenkijos Seimo atstovas sako, kad šalies ūkininkai toliau blokuos kelius  protestuodami prieš Ukrainos grūdų ir kitų žemės ūkio produktų importą į Europos Sąjungą (ES). 

„Atrodo, kad protestai greitai nesibaigs“, – penktadienį Vilniuje pareiškė Seimo Žemės ūkio ir kaimo plėtros komiteto pirmininkas Mirosławas Maliszewskis (Miroslavas Mališevskis), dalyvaujantis trišaliame Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos parlamentarų bei žemdirbių atstovų susitikime, kur aptariamos grūdų iš Ukrainos importo į ES problemos.

Pasak jo, iš Ukrainos plūstant pigiai žemės ūkio produkcijai, padėtis Lenkijoje labai pablogėjo – ypač didelė konkurencija  yra parduodant grūdus, rapsus, cukrų, saulėgrąžas, obuolių sultis, šaldytas avietes. 

Lenkijos žemės ūkio viceministras Stefanas Krajewskis (Stefanas Krajevkis) sako, kad lenkų ūkininkai protestuoja, nes dėl  užplūdusios produkcijos iš Ukrainos bloginama jų padėtis – jie turi uždirbti iš savo užaugintos produkcijos, jiems reikia grąžinti paskolas, maitinti šeimas, mokėti dideles energijos kainas.

„Ūkininkų reikalavimai yra mums iššūkis“, – sakė viceministras.

Lenkijos grūdų augintojų asociacijos pirmininko pavaduotojas Grzegorzas Majewskis (Gžegožas Majevskis) tvirtino, kad dalis lenkų ūkių atsidūrė ant bankroto ribos ir, pasak jo, dabar „jau aiškiai reikia parodyti ir priversti kalbėtis, kad būtų rasti kompromisai“. 

Ant mūsų nekrenta bombos, bet mūsų ūkiai gali kristi nuo bankrotų.

 

„Ant mūsų nekrenta bombos, bet mūsų ūkiai gali kristi nuo bankrotų. Gali atrodyti, kad mes per griežtai elgiamės, bet mes nematome kitos išeities. Mums rūpi išlaikyti mūsų ūkius“, – tvirtino jis.  

Ūkininkas siūlo Lenkijai ir Ukrainai bendradarbiauti auginant sojas, kurias lenkai pirktų pašarams: „Lenkijai sojų reikia daug“.

G. Majewskis taip pat siūlo Lenkijos valdžiai investuoti į jūrų uostus, kad per juos būtų galima išvežti daugiau grūdų.  

Tuo metu Ukrainos agrarinės politikos ir maisto viceministras Vitaliy Golovnya (Vitalijus Golovnia) lenkams siūlė savo perteklių gabenti per Lietuvos uostus.

Ukrainos žemės ūkio tarybos pirmininkas Andrii Dykunas (Andrijus Dykunas) priminė, kad grūdus Ukraina eksportuoja ir  jūra: „Mums neapsimoka tranzitas per Lenkiją“.

Pasak jo, dabar per Lenkijos sieną gabenami tik grūdai, įsigyti pagal senas sutartis. 

Ukrainos Aukščiausiosios Rados Agrarinės ir žemės politikos komiteto sekretorius Ivanas Chaykivskyj (Ivanas Čaikivskis) pareiškė, kad Ukrainos ir Lenkijos sienos apkrova yra „fantastiškai sumažėjusi“, nes Ukraina produkciją veža kitomis kryptimis. 

Anot jo, Ukrainos ir Lenkijos siena neturi būti blokuojama.

„Labai daug praradome žemės ūkio sektoriuje, perdirbimą ir saugojimą, daug žemdirbių nukentėjo, kurie dabar nieko nebeturi, noriu, kad kolegos suprastų tai“, – kalbėjo jis. 

Ketvirtadienį įvyko Lenkijos ir Ukrainos premjerų Donaldo Tusko ir Denyso Šmyhalio derybos, kuriomis siekta sumažinti trintį dėl Ukrainos importuojamų žemės ūkio produktų ir lenkų ūkininkų vykdomų pasienio blokadų. 

Protestuodami prieš žemės ūkio produktų importą iš trečiųjų šalių, Lenkijos ūkininkai vasario pabaigoje pradėjo blokuoti kelius.NAUJAUSI KOMENTARAI

gal nereikia

gal nereikia portretas
taip žemai pulti?

Kad

Kad portretas
seniai uzkimsta tais grudais Klaipeda ir Ryga su Liepoja.

chi chi

chi chi portretas
Skelbsim karą Lenkijai? - nieko sau draugai
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių