Lietuva skiria Ukrainai 2 mln. eurų socialinių karo padarinių sprendimui

  • Teksto dydis:

Lietuva Ukrainai skiria 2 mln. eurų socialinių karo padarinių sprendimui, pranešė Finansų ministerija.

Vyriausybės posėdyje trečiadienį pritarta tolimesnei Lietuvos paramai Ukrainai per tarptautinių finansų institucijų instrumentus: po 1 mln. eurų skiriama Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (ERPB) fondui ir Europos Tarybos vystymo banko (ETVB) Ukrainos solidarumo fondui, kurie remia įtraukties ir socialinės paskirties projektus.

„Lietuva nepailstamai palaiko Ukrainą ir jos žmones bei prisideda prie įvairių iniciatyvų per Europos Sąjungos ir tarptautinių finansinių institucijų instrumentus. Ukrainos stiprybė – jų žmonėse ir jų ryžte kovoti prieš agresorių, tad svarbu teikti paramą ne tik Ukrainos biudžetui, siekiant išlaikyti ekonomikos stabilumą, tačiau ne ką mažiau svarbu orientuotis ir į socialinius karo padarinius“, – sako finansų ministrė Gintarė Skaistė.

Pasak pranešimo, ERPB Veiksmų už lygybę ir lytis fondo Ukrainos programos tikslas – kurti verslo aplinką ir plėtoti žmogiškąjį kapitalą, taip įgalinant karo veteranų, neįgaliųjų ir kitų nuo Rusijos karo Ukrainoje nukentėjusių asmenų galimybes įsidarbinti. Pagal programą taip pat teikiama ir psichologinė pagalba šiems asmenims.

ETVB Ukrainos solidarumo fondo tikslas – remti Ukrainos viduje perkeltus asmenis bei prisidėti prie Ukrainos atstatymo. Šio fondo lėšomis bus tenkinami įvairūs dėl karo atsiradę socialiniai poreikiai, tokie kaip šalies viduje perkeltųjų asmenų gerovės užtikrinimas ir integracija, svarbiausių šalies teritorijų socialinės infrastruktūros atstatymas – kapitalinis apgadintų daugiabučių pastatų remontas, tvaresnių būsto sprendimų užtikrinimas, taip pat bus stiprinami gebėjimai Ukrainos atkūrimo ministerijoje.

Numatoma, jog į abu šiuos fondus Lietuva lėšas perves iki šių metų pabaigos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Aaa

Aaa portretas
Ar tikrai tiek daug milijonų turime kitoms šalims. Gal jiems kitaip galima padėti, nenuskriaudžiant savų neturtėlių.

svilainis

svilainis portretas
Teisingai,ko neskirt kai pas mus nėra problemų su ubagais.

Nu

Nu portretas
kokie turtingi
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių