Lietuvių atostogos: nebe svetur ir be patogumų

  • Teksto dydis:

Apie lietuvių atostogų planus LNK žurnalistas kalbėjosi su vilniečiais ir „Revolut“ atstove Akvile Adomaityte.

„Į Emyratus vyksiu, nes nebuvau ten tiesiog“, – sakė praeivis.

„Mes atostogausime Nidoje gegužės pabaigoje. Turime galimybę šiemet atostogauti, kai dar nesibaigę mokslo metai“, – planais dalijosi mergina.

„Matyt, ne Lietuvoje. Nes svetur yra kur kas pigiau, maloniau, daug saulės, šiltas vanduo“, – apie mėgstamas atostogas pasakojo vilnietė.

Toliau LNK žurnalistas pokalbį tęsė su A. Adomaityte.

– Jūs atlikote apklausą, skelbiate, kad dauguma lietuvių šiemet atostogaus nebe svetur, o rinksis Lietuvą.

– Taip, iš tikrųjų praktiškai pusė lietuvių poilsiaus Lietuvoje ir tai nėra kažkokia išskirtinė tendencija. Mes apklausą darėme penkiolikoje Europos šalių, tai tikrai dauguma europiečių renkasi poilsį savo šalyje. Populiariausia kryptis tarp lietuvių šiemet yra Lenkija. Iš tikrųjų šitą tendenciją mes matėme ir pernai. Mes matome, kad ji lenkia ir visų pamėgtą Turkiją.

Visas reportažas – LNK vaizdo įraše:

 

– Kokie tai žmonės konkrečiai? Gal mes čia kalbame apie vyresnio amžiaus žmones, kurie liks Lietuvoje?

– Iš tikrųjų daugiausia į užsienį vyksta jauni žmonės, tokie visiški jaunuoliai 18–24 metų. Jau vyresni žmonės su šeimomis renkasi poilsį Lietuvoje. O, deja, neišvykti svetur ir tiesiog laisvą laiką leisti namuose daugiausia sako galintys senjorai.

– O kada jau lietuviai nori peržengti savo namų slenkstį ir keliauti į užsienį ar savo atostogas leisti Lietuvoje? Nes ir dabar oras labai geras, atrodo, galėtume atostogauti. Tai koks mėnuo? Ar vis dar išlieka populiariausi vasaros mėnesiai?

– Vis dėlto, taip. Liepa, rugpjūtis yra tradiciniai mėnesiai. Pastebime tendencijų, kad pietų europiečiai – ispanai, italai, vokiškai kalbančių šalių gyventojai – yra linkę labiau planuoti atostogas pavasarį arba rudens pradžioje.

– Žinome, kad lietuviai labai mėgsta keliauti į Graikiją, Egiptą, Tunisą Turkiją, renkasi „viskas įskaičiuota“. Kiek kalbėjausi su kelionių organizatoriais, tai pilni lėktuvai turėtų šiemet išskristi. Bet, kaip suprantu, jūsų apklausa rodo, kad vis mažiau lietuvių nori tokių atostogų, nori rinktis laukinę gamtą, yra išsiilgę tikrų patirčių.

– Mes iš tikrųjų klausėme, koks atostogų potyris yra tas, kurio labiausiai laukia. Tai lietuvių, kaip ir kitų europiečių, esminis atostogų momentas yra pamatyti lankytinus objektus, įdomią architektūrą ir paragauti vietinio maisto. Ir tik trečioje vietoje buvo tas „viskas įskaičiuota“ viešbutis. Įdomu tai, kad lietuviai buvo tarp mažiausių tokio pasirinkimo fanų ir prioritetą teikia kitiems dalykams. Kaip ir minėjau, tas, kas lietuvius labiausiai išskyrė apklausoje, tai yra meilė gamtai ir ypač stovyklavimui prie vandens telkinių, kelionės kemperiais.

– Ir laukinėje gamtoje, ir viešbutyje atostogos gali būti ne tik džiaugsmingos, bet ir su netikėtumais. Tai ko baiminasi lietuviai?

– Taip, natūralu, kad atostogos kelia ir rūpesčių, ir nerimo. Lietuviams didžiausią nerimą kelia tai, kad būtų geras oras, kad nebūtų jokių gamtos stichijų. Kiti europiečiai, kurie gal labiau pripratę prie gero oro, tai dėl jo mažiau ir jaudinasi. Ir visi tikrai jaudinasi dėl sukčių kelionėje, į kurių pinkles gali pakliūti, dėl įvairiausių nepatogumų oro uostuose, dėl vėluojančio ar dingusio bagažo.

– Bet, kita vertus, netikėtumai gali būti ir džiaugsmingi, nes tai yra nuotykis.

– Taip, dalis žmonių gana pozityviai vertina keliones. Tai buvo vienas aukščiausių rodiklių Europoje. Jie sako, kad kelionė yra susijus su nuotykiais ir, kas benutiktų, neleis jiems sugadinti tos atostogų nuotaikos.NAUJAUSI KOMENTARAI

N

N portretas
Jei 70m.tai pusė kainos,o pensininkui dar teks palaukti,juk jis turtingas 500 eurų gauna.O beje pensininkai kaimo,daugiausia praleidzia bulvių lauke,vaikstinedami su glaudemis.Pacios geriausios atostogos.Tik gaila,kad retai jau,kas tų bulvių turi.

Pensininkas

Pensininkas portretas
Šventojoje. Į ten iš Kauno mikroautobusu 12 €, tiek pat atgal. Medinis namelis su šaldytuvu, patogumai ir virtuvėlė lauke. 8 € para su savo patalyne.Jūra čia pat, pietūs sriuba + karbonadas = 6 €. O saulė visiems vienodai šviečia ir jūra ošia.

Senis

Senis portretas
Kita vertus kita nevertus
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių