Lietuvos-Amerikos apdovanojimuose pirmoji vieta – už inovatyvų sprendimą nuotolinėms operacijoms

  • Teksto dydis:

Ketvirtadienį Seime apdovanotos lietuvių įmonės, sukūrusios geriausius inovatyvius sprendimus bendradarbiaujant su partneriais Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV).

Pirmoji vieta atiteko startuoliui „Inovatyvi medicina“.

Startuolis „Inovatyvi medicina“ apdovanotas už tai, kad bendradarbiaudamas su partneriais Šiaurės Amerikoje, sukūrė išmanią robotinę sistemą „Sentante“, skirtą endovaskulinės chirurgijos procedūroms.

„Sistema leidžia didelio tikslumo reikalaujančias chirurgines procedūras atlikti nuotoliniu būdu, apsaugant gydymo įstaigos personalą nuo rentgeno spindulių keliamo pavojaus“, – rašoma Inovacijų agentūros išplatintame pranešime.

Skelbiama, kad antroji vieta atiteko bendrovei „Ligence“, kuri bendradarbiaudama su tyrėjais ir sveikatos priežiūros profesionalais JAV sukūrė dirbtiniu intelektu grįstą sprendimą „Ligence Heart“, skirtą automatizuotai echokardiografijos tyrimų rezultatų analizei.

Pranešime pažymima, kad pirmosios vietos laimėtojui skirtas 10 tūkst. eurų, o antrosios – 5 tūkst. eurų piniginis prizas.

Specialus socialinio poveikio apdovanojimas už indėlį į epigenetikos sritį šiais metais skirtas bioinformatikos bendrovei „Vugene“, kuri kartu su partneriais JAV vykdo tyrimus ir vysto sprendimus, galinčius padėti prailginti žmonių gyvenimo trukmę bei pagerinti jų gyvenimo kokybę.

„Šiemet į apdovanojimus pretendavo labai stiprios įmonės, pastebėjome, kad lyginant su 2022 metais, inovatyvūs sprendimai buvo daug labiau orientuoti į technologijas“, – pranešime cituojama Baltijos-Amerikos laisvės fondo (BAFF) direktorių valdybos narė Asta Sendonaris.

Lietuvos-Amerikos inovacijų apdovanojimus organizavo Inovacijų agentūra kartu su BAFF ir JAV ambasada Lietuvoje.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių