M. Lingė: kalbėdamas apie savo siūlymą iš pensijų kaupimo fondų išimti lėšas G. Nausėda meluoja

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas Mindaugas Lingė tikina, kad prezidentas Gitanas Nausėda, kalbėdamas apie savo siūlymą iš pensijų kaupimo fondų vieną kartą išimti iki 25 proc. sukauptų lėšų, meluoja.

Pasak jo, šalies vadovo siūlyme nebuvo užsiminta apie išimtinius atvejus.

„Tenka tik konstatuoti, kad jis (G. Nausėda – ELTA) meluoja. Jo pataisos dėl galimybės vieną kartą išsiimti iš kaupimo dalį sumos niekaip nebuvo susietos su išimtiniais atvejais ar svarbiomis aplinkybėmis. Jis tiesiog siūlė, kad vieną kartą be jokių sąlygų galėtų išsiimti iki 25 proc. sukauptos sumos“, – penktadienį feisbuke paskelbė konservatorius M. Lingė.

„Tai reiškia, kad jo teiktas pasiūlymas neatitinka Konstitucinio Teismo išaiškinimo. Labai gaila, kad prezidentas sąmoningai klaidina žmones siekdamas menkinti Seimo laikyseną“, – pridūrė jis.

Penktadienį G. Nausėda pareiškė, jog jeigu Seimas būtų pritaręs jo siūlymui esant svarbioms sąlygoms iš pensijų kaupimo fondų išimti iki 25 proc. sukauptų lėšų, dalies žmonių gyvenimas būtų tapęs lengvesniu.

„Jeigu Seimas nebūtų pasidavęs kažkokiems politiniams konjunktūriniams vėjams ir pritaręs mano dar prieš gerą pusmetį teiktam pasiūlymui dėl galimybės vieną kartą per kaupimo laikotarpį esant svarbioms sąlygoms išimti iki 25 proc. sukauptų lėšų, tai šiandien šį projektą būtume turėję įgyvendintą ir jis būtų daliai žmonių palengvinęs gyvenimą“, – penktadienį kalbėjo šalies vadovas.

ELTA primena, kad KT nusprendė, jog Pensijų kaupimo įstatyme numatoma ribota galimybė pasitraukti iš pensijų kaupimo fonduose pažeidžia Konstituciją. Tuo metu, anot institucijos, skirtingų rūšių išmokos pagal sukaupto turto dydį nepažeidžia pagrindinio įstatymo.

KT pažymi, kad teisė į pensijų fonduose sukauptas lėšas siejasi su jo nuosavybės teisių apsauga, todėl esamas reguliavimas neturi pagrindo.

KT nurodė, kad pensijų fonde sukaupto turto dydžių ir nuo jų priklausančios pensijų išmokų dydžio nustatymo pagrįstumas ir tikslingumas nėra konstitucinės kontrolės dalykas, nes nėra pagrindo teigti, jog tokiu teisiniu reguliavimu akivaizdžiai paneigtos Konstitucijoje įtvirtintos, jos ginamos ir saugomos vertybės.

KT nagrinėti Pensijų kaupimo įstatymo atitikimą Konstitucijai pateikė 39 Seimo opozicijos nariai. Jie abejojo įstatymo konstitucingumu, nes jame nėra numatyta jokia galimybė pasitraukti iš pensijų kaupimo pensijų fonduose. Taip pat jie kėlė klausimą ar pensijų fondo dalyvio galimybė iki 12 mėn. sustabdyti dalyvavimą pensijų kaupime, pakeisti pensijų kaupimo bendrovę ar pensijų kaupimo fondą, atitinka asmens teisę disponuoti savo nuosavybe.

2023 m. spalį Seimas po pateikimo nepritarė Prezidentūros inicijuojamiems pakeitimams pensijų kaupimo sistemoje. Šalies vadovas Gitanas Nausėda siūlė Pensijų kaupimo įstatyme numatyti pensijų kaupimo dalyviui teisę vieną kartą per visą dalyvavimo kaupime laiką gauti vienkartinę ne didesnę kaip 25 proc. sukaupto turto dydžio išmoką.

Tačiau parlamentas po pateikimo pritarė liberalo J. Varkalio siūlymui suteikti galimybę tiek sulaukusiems, tiek nesulaukusiems pensinio amžiaus pensijų fondų dalyviams gauti ne tik periodines išmokas, bet ir vieną kartą iš savo sukaupto turto išsiimti 10,8 tūkst. eurų.

Pateiktas projektas numato, kad tiek sulaukę, tiek nesulaukę pensinio amžiaus asmenys, tačiau sukaupę daugiau nei 10,8 tūkst. eurų, turi teisę gauti vienkartinę (arba periodinę) išmoką iki 10,8 tūkst. eurų.

Visgi, Seimas nusprendė toliau projekto nesvarstyti, kol nebuvo sulaukta KT nutarimo.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Aš portretas
Noriu uždaryti 2pakopa ir pervesti visus pinigus i valstybes garantuota Sodra. Tik tiek.

Uz pinigus

Uz pinigus portretas
ir del valdzios - meluoja,vagia,zudo,isduoda ir parduoda kiekvienas! Skiriasi tik kaina.

kiekvienas tavo zodis ,,,,,MELAS,,,

kiekvienas tavo zodis ,,,,,MELAS,,, portretas
Tu parazite daugiau meluoji,pardaves savo dusia,
VISI KOMENTARAI 20

Galerijos

Daugiau straipsnių