Ministerijos atstovė: ar investicijų fondų reguliavimas yra tinkamas, paaiškės po tyrimo

Šarūnui Stepukoniui iš investicijų bendrovės „BaltCap“ fondo įmonių pasisavinus ir pralošus apie 40 mln. eurų, Finansų ministerijos atstovė teigia, jog tai, ar investicijų fondai reguliuojami tinkamai, bus aišku atlikus tyrimą.

Ministerijos Finansų rinkų politikos departamento patarėja Vilija Petronienė sako, kad investicijų fondams šiuo metu yra taikomas europinis reguliavimas.

„Kalbant apie fondo reguliavimą, jo reguliavimas yra europinis, perkelta alternatyvaus kolektyvinio fondo valdytojų direktyva ir toks reguliavimas yra visoje Europos Sąjungoje. Kaip žinome, šiuo metu vyksta tyrimas, dalyvauja kelių šalių institucijos, ir tik atlikus tyrimą ir gavus išvadas galėsime spręsti, ar reguliavimas kažkur nesuveikė“, – Seimo Antikorupcijos komisijos posėdyje trečiadienį sakė V. Petronienė.

Ji neaptikslino, kokį tyrimą turėjo galvoje. Vėliau V. Petronienė BNS teigė turėjusi galvoje Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) atliekamą ikiteisminį tyrimą, kurį kontroliuoja Europos prokuratūra. Tyrimas atliekamas dėl Š. Stepukonio  pasisavintų mažiausiai 31 mln. eurų.

„Neatmestina ir tai, kad problema kyla ne dėl trūkstamo reguliavimo, o dėl jo taikymo ar netinkamo taikymo. Reikėtų sulaukti tyrimo išvadų, kad būtų galima atsakyti dėl fondų reguliavimo, ar jis taisytinas, ar reikalingas papildymas“, – pridūrė ji.

Premjerė Ingrida Šimonytė anksčiau yra sakiusi, kad Vyriausybė kol kas nesiruošia keisti tokių investicijų reguliavimo, tačiau neatmetė tokios galimybės ateityje.

Anot jos, sprendimai priklausys nuo teisėsaugos ir kitų institucijų išvadų dėl su „BaltCap“ buvusio partnerio iššvaistytais milijonais susijusios istorijos. Premjerės teigimu, kasdienė finansų rinkų priežiūra vyksta, tačiau tai nereiškia, kad finansiniai nusikaltimai nevykdomi.

Lietuvos banko Finansinių paslaugų ir rinkų priežiūros departamento direktorius Vaidas Cibas anksčiau taip pat sakė neatmetantis galimybės, kad ateityje gali būti keičiamas finansų rinkos reguliavimas, tačiau ar tokių priemonių prireiks, paaiškės po teisėsaugos tyrimo.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių