Ministrė: daugiau žinių apie „Rheinmetall“ gamyklą Lietuvoje gali būti po Velykų

Daugiau naujienų apie Vokietijos ginklų gamintojos „Rheinmetall“ planus Lietuvoje statyti amunicijos gamyklą gali būti pateikta po Velykų, sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

„Namų darbų turi ir Lietuvos pusė, ir įmonės pusė. (...) Galbūt po Velykų bus viena ar kita naujiena, negaliu atskleisti daug detalių, nes joks susitarimas dar nėra pasirašytas“, – LRT laidai „Dienos tema“ penktadienį sakė A. Armonaitė.

Anot jos, „Rheinmetall“ gamykla Lietuvoje būtų „netipinis, didelis projektas, galintis turėti labai daug reikšmės“.

„Bet šiuo metu reikėtų daugiau dirbti ir mažiau komentuoti“, – teigė ministrė.

Apie „Rheinmetall“ planus Lietuvoje statyti 155 mm artilerijos amunicijos gamyklą praėjusią savaitę patvirtino įmonės vadovas Arminas Pappergeris (Arminas Papergeris). Pasak jo, dar viena nauja gamykla bus pastatyta Ukrainoje. 

„Rheinmetall“ atstovai sausio pabaigoje investicijų planus buvo aptarę su A. Armonaitė, pernai lapkritį – su ministre pirmininke I. Šimonyte, tačiau tuomet savo ketinimų viešai nekomentavo.

„Rheinmetall“ ir ir kita Vokietijos gynybos pramonės įmonė „Krauss-Maffei Wegmann“ 2022 metais Lietuvoje įsteigė bendrą įmonę „Lithuania Defense Services“ (LDS). Ji skirta Baltijos jūros šalių regione dislokuotų NATO sąjungininkų pajėgų ir į Ukrainą siunčiamus vokiškos technikos priežiūrai ir remontui.

Artilerijos amunicijos gamyklą svarstoma statyti smarkiai gilėjant Lietuvos ir Vokietijos ryšiams gynybos srityje. Vokietija pernai pažadėjo Lietuvoje iki 2027 metų dislokuoti karinę brigadą, Lietuva iš Vokietijos perka įvairią ginkluotę, o neseniai paskelbė ketinanti pirkti vokiškus tankus „Leopard 2“.

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

.

. portretas
jau ne karta,kai tik armonikaite pradeda ka anonsuoti, gavosi snipstas. beda, bet ir sikart vargu bus kitaip. bet panele atsizymejo gerais norais, ir atsiras nekritisku kurie balsuos uz ja ateinanciuose rinkimuose.

geriau jau eik su menstruacija

geriau jau eik su menstruacija portretas
kiausus dazyt.....visiems norintiems//...

Ziurekite,

Ziurekite, portretas
kad tas metall neisnestu remu i JAV,kaip tai jau padare nemazai Europos koncernu! Antra vertus,kodel gi pries tai neapiplesus kokios 2rniu saleles!?
VISI KOMENTARAI 15

Galerijos

Daugiau straipsnių