Ministrų kabinetas siūlo pusmečiui nukelti „e-tolling“ sistemos startą

Trečiadienį Vyriausybė pritarė Susisiekimo ministerijos inicijuotam siūlymui pakeisti įstatyme nustatytą elektroninės kelių rinkliavos paslaugų („e-tolling“) teikimo pradžios datą. Numatoma, kad „e-tolling“ startuotų 2025 m. liepos 1 d., sprendimui dar turės pritarti Seimas.

Susisiekimo ministerija tvirtina, kad jeigu „e-tolling“ numatytas startas būtų 2025 m. sausio 1 d., tuomet neliktų nuostatų, susijusių su kelių naudotojo mokesčio mokėjimu, ir šis mokestis negalėtų būti renkamas, o Elektroninės kelių rinkliavos informacinė sistema dar nebūtų įdiegta.

Lietuvoje „e-tolling“ sistemą planuota įvesti nuo 2024 metų vidurio, tačiau projektas iki numatyto laiko nebegali būti įgyvendintas.

Tiek vidaus, tiek LAKD pasitelktų išorės ekspertų vertinimu, elektroninės kelių rinkliavos sistemos sukūrimas ir įdiegimas techniškai neįmanomas per trumpesnį nei 14 mėnesių laikotarpį.

Vyriausybė yra nustačiusi naujus mokesčio už naudojimąsi Lietuvos keliais dydžius, kurie nebuvo keisti nuo 2015 metų. Planuojama, kad Vyriausybei nuo ateinančių metų nustačiusi naujus mokesčio už naudojimąsi Lietuvos keliais dydžius per metus bus surenkama apie 40 mln. eurų kelių naudotojo mokesčio, kuris bus skiriamas magistralinių kelių plėtrai ir priežiūrai.

Seimas praeitų metų pabaigoje priėmė sprendimą pavėlinti „e-tolling“ sistemos startą iki 2025 m. sausio 1 d. Susisiekimo ministerija siūlė pavėlinti pradžią iki 2025 m. liepos 1 d., tačiau parlamento Ekonomikos komitetas, pasiūlius konservatoriams Andriui Kupčinskui ir Mindaugui Skritulskui, nutarė „e-tolling“ startą numatyti pusmečiu anksčiau.NAUJAUSI KOMENTARAI

Oi

Oi  portretas
Kaip viskas pabrangs. Apie bankrotus ir įmonių uždarymus net nekalbu. Tokį šūvį sau į galvą reikia sumąstyti. Kas tai Lietuvos valdžiai yra ir kam ji blemba dirba?
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių