NKVC: Lenkijos ir Lietuvos pasienyje vilkikų eilių nėra, ūkininkų entuziazmas blėsta

Lenkijos ūkininkams pradėjus protesto akciją pasienyje su Lietuva ir lenkų pareigūnams tikrinant iš Lietuvos išvykstančius vilkikus, situacija išlieka įprasta – vilkikų eilių nėra, o ūkininkų entuziazmas blėsta, sako Nacionalinio krizių valdymo centro (NKVC) vadovas Vilmantas Vitkauskas.

„Transportas nestringa, eilių nesusidaro, pareigūnai intensyviai dirba, o protestuotojų entuziazmas šiek tiek blėsta. (...) Iš pradžių (pirmadienį ryte – BNS) nebuvo, po to vienas, dabar apie penki“, – BNS pirmadienį po pietų sakė V. Vitkauskas.

Anot jo, nuo protesto pradžios penktadienį ne tik nebuvo nė vieno pažeidimo, tačiau nevažiavo nė viena transporto priemonė su grūdais.

„Ne, nebuvo (nė vieno vilkiko su rusiškais arba ukrainietiškais grūdais – BNS), nes tokią informaciją iš lenkų kolegų būtume gavę“, – sakė V. Vitkauskas.

Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ krovininio transporto skyriaus vadovas Valdas Kazlauskas teigė, kad lenkų patikra vežėjams didelių problemų nesudaro, todėl jie niekaip nereaguoja į susiklosčiusią situaciją – kelionių neperplanuoja, patikros neapvažiuoja.

„Pagal vežėjų informaciją, tai jie nieko nedaro, o pravažiuoja labai greitai. Jeigu tikrinimas vyksta, tai 10 minučių, jeigu ne,  tai dar mažiau. Jeigu tik dokumentinis patikrinimas, tai labai trumpai, o jeigu prašo atidaryti puspriekabę, tai tada truputį ilgiau“, – BNS sakė V.  Kazlauskas.

Lenkijos ūkininkai penktadienį pradėjo iš dalies blokuoti kelią Lietuvos ir Lenkijos pasienyje, ties buvusiu Kalvarijos ir Budzisko pasienio punktu. Šiuo keliu per parą vyksta apie 6 tūkst. vilkikų.

Lenkai tikrina, ką iš Lietuvos į Lenkiją veža vilkikai. Jie nuogąstauja, kad dalis Ukrainos grūdų iš Lietuvos vėl grįžta į Lenkiją. Lenkų ūkininkai akciją Lietuvos pasienyje žada tęsti savaitę.NAUJAUSI KOMENTARAI

patys lenkasi apsišiko

patys lenkasi apsišiko portretas
dabar ieško kaltų. Lenkų ūkininkai sukilo, nes, pasirodo, per Lenkiją negalima pervežti tranzitu Ukrainos grūdų - "verslininkai" parduoda vietoje, nes dorai nedirba Lenkų pareigūnai. Tai nutarė įrodyti, kad lenkų aferistus sugundo lietuviai. Ir šūdas gavosi. Dar labiau save ištepė korupcijos šūdu. :) :)
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių