NKVC vadovas: vilkikus tikrinančių Lenkijos ūkininkų entuziazmas mažėja

Lenkijos ūkininkams nuo praėjusio penktadienio pasienyje su Lietuva pradėjus tikrinti, ar iš Lietuvos į Lenkiją išvežami ukrainietiški ar rusiški grūdai, Lenkijos ūkininkų entuziazmas mažėja, sako Nacionalinio krizių valdymo centro (NKVC) vadovas Vilmantas Vitkauskas.

„Matome Lenkijos ūkininkų entuziazmo mažėjimą – mūsų žiniomis, dabar nėra nė vieno ūkininko pasienio poste, kurie prižiūrėtų šitą veiksmą. Tas entuziazmas blėsta todėl, kad nėra iš tikrųjų tų krovinių, tie kaltinimai, kurie buvo mesti mūsų šaliai yra iš piršto laužti“, – LRT radijui pirmadienį sakė Nacionalinio krizių valdymo centro (NKVC) vadovas Vilmantas Vitkauskas.

Anot jo, situacija pasienyje yra kontroliuojama, Lenkijos pareigūnai dirba sklandžiai.

„Šiandien darbuojasi net dešimt skirtingų institucijų ekipažų, kurie yra pasiruošę, kad visa procedūra eitų sklandžiai“, – teigė jis.

Lietuvos pareigūnai atmeta kaltinimus dėl nepakankamos grūdų krovinių kontrolės bei tikisi, jog savaitę suplanuota protesto akcija bus trumpinama, tačiau protesto organizatorius Karolis Pieczynskis (Karolis Piečynskis) teigė, kad akcija  vyks, kaip numatyta.

Matoma, kad tie grūdai, kurie vežami į Lenkiją, keliauja iš Rusijos ar Baltarusijos.

Jis pabrėžė, kad protestuojantys Lenkijos ūkininkai neturi jokių pretenzijų Lietuvos vežėjams ar ūkininkams, nes neatmetama, kad daug grūdų transportuojama pasitelkiant Lenkijos kompanijas.

„Mes nenorime kažkokiu būdu kenkti Lietuvos vežėjams, norime tiesiog pabrėžti problemą, kad vežami pertekliniai grūdai, kurių kilmės faktinės nežinome. Grūdai nėra Lenkijos ar Lietuvos kilmės, tačiau jie yra iš už Rytų sienos, nebūtinai Ukrainos, tačiau po šitų kontrolių, kaip sako vežėjai, matoma, kad tie grūdai, kurie vežami į Lenkiją, keliauja iš Rusijos ar Baltarusijos“, – kalbėjo K. Pieczynskis.

Anot jo, bus laukiama aiškesnių patikrinimų rezultatų, taip pat planuojama, kad tokie patikrinimai be išankstinio perspėjimo vyks bent kartą per savaitę.

Žemės ūkio rūmų pirmininkas Arūnas Svitojus teigia, kad trečiadienį ir ketvirtadienį bus ruošiami bendri Lenkijos ir Lietuvos ūkininkų reikalavimai savo Vyriausybėms grūdų gabenimo klausimais.

„Pirmas klausimas bus abiejų šalių Seime, kad būtų priimti įstatymai, užkardantys Rytų svetimų grūdų įvežimą į Lietuvą, tai padėtų tiek ūkininkams, tiek produktų gamintojams. Šioje vietoje ekonomika šiek tiek suktųsi geriau“, – LRT radijui sakė A. Svitojus.

Lenkijos pasienyje tebesitęsiant ūkininkui protestui, į Vilnių pirmadienį atvyksta Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Žaliasis susitarimas = badas

Žaliasis susitarimas = badas portretas
Bet ką norėti, Lietuvos prostitutės anais metais vežė saulę į rytus, o dabar į vakarus. Tokius istorijos „perlus“ reikia į archyvą. vėliau pezės kad nežinojo, Lietuva buvo prievartu sugrusta į Eurosojuzą ir t.t.

Nesunku

Nesunku portretas
ji padidinti! Lenkija kaip tik isgyvendina lauk vezeju imones,ikurtas ten ukrainieciu,baltarusiu ir rusu. Tereikia jiems perduoti,kurios "lietuviskos" vezeju imones yra siu triju saliu kapitalo.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių