Nuo pirmadienio didėja dujų perdavimo pajėgumai iš Latvijos į Lietuvą

  • Teksto dydis:

Latvijoje užbaigus vamzdynų tinklo tvarkymo darbus, nuo pirmadienio ketvirtadaliu – iki 82 gigavatvalandžių (GWh) per parą – didėja dujų perdavimo į Lietuvą pajėgumai, penktadienį pranešė „Amber Grid“.

„Latvijai atlikus paskutinius dujų perdavimo tinklo patobulinimus atsirado papildoma alternatyva dujų tiekėjams organizuoti didesnius srautus iš Latvijos į Lietuvą ir į Europą per GIPL (Lietuvos-Lenkijos – BNS) jungtį“, – pranešime teigė „Amber Grid“ vadovas Nemunas Biknius.

Pasak jo, padidinus pajėgumus Latvijos–Lietuvos pasienyje gerėja apsirūpinimo dujomis galimybės regionui bei rinkos lankstumas.

Nuo pirmadienio Kiemėnų jungties taško techninis pralaidumas iš Latvijos į Lietuvą didėja iki 82 GWh per parą su galimybe jį padidinti iki maždaug 100 GWh.

Pernai įgyvendinus jungties stiprinimo darbus Lietuvoje, dujotiekio pralaidumas į Latviją padidėjo trečdaliu –  iki 90 GWh per parą.

Bendros Lietuvos ir Latvijos investicijos projektui siekė 10,2 mln. eurų, iš jų Lietuvos – 4,7 mln. eurų, o 2,1 mln. eurų padengė Europos Sąjunga (ES).NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
nu va mes mokam už tai kad dujos siunčiamos latvijon ,muito mokestis po to iš ten vėl muito mokestis į tavo mum kainos už šyldymą už dujas.

O dujos

O dujos portretas
Tai Rusiskos :)))) sveikinu Lenzbergine Lietuva pasiekus tokiu rezultatu

alis...

alis... portretas
gal latviai dujas perka iš dujotiekio į kaliningradą?... Lietuva neperka iš rusų, bet gali perduoti dujas latviams iš dujotiekio per Lietuvą į kaliningradą, o po to jau ramiai nupirkti dujas iš latvių?... ir vilkas sotus, ir avis sveika...
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių