Pasaulio konkurencingumo reitinge Lietuva pakilo į 30-tą vietą

  • Teksto dydis:

Pasauliniame Šveicarijos tarptautinio valdybos instituto IMD konkurencingumo reitinge Lietuva iš 32-tos vietos šiemet pakilo į 30-tą poziciją tarp 67 šalių.

Lietuva pirmą kartą nuo 2020 metų aplenkė Estiją, kuri nukrito į 33-ią vietą, taip pat Latviją su 45-ta vieta, antradienį pranešė Inovacijų agentūra.

„Lietuvos lyderystė regione yra svarbus mūsų šalies pasiekimas ir nuoseklaus darbo rezultatas. Per metus didžiausią šuolį padarėme valdžios sektoriaus efektyvumo srityje ir pakilę per 7 pozicijas rikiuojamės 26-oje vietoje“, – pranešime sakė ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Pasak jos, itin aukštai vertinama ir verslo reguliacinė aplinka, naujų verslų kūrimasis šalyje, viešųjų finansų valdymas.

Inovacijų agentūros Strategijos departamento direktorės Oksanos Krutikovos teigimu, pagrindiniai Lietuvos pranašumai yra verslo efektyvumas, vadybinės praktikos, produktyvumas, tarptautinė prekyba ir technologinė infrastruktūra.

Anot jos, 70,8 proc. apklaustųjų patikimą šalies infrastruktūrą pasirinko kaip vieną iš penkių svarbiausių Lietuvos konkurencingumo faktorių.

„Vadovų nuomone, stiprius įgūdžius turinti darbo jėga, geras aukštojo mokslo lygis, stipri ekonomikos raida ir verslui draugiška reguliacinė aplinka yra pagrindiniai mūsų šalies konkurencingumo varikliai“, – sakė O. Krutikova.

Inovacijų agentūros analitikų vertinimu, didžiausi iššūkiai Lietuvos ekonomikos konkurencingumui buvo užimtumo ir tarptautinių investicijų srityje.

Šiais metais į pirmą reitingo poziciją sugrįžo Singapūras, antrą vietą užima Šveicariją, trečią – Danija.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jie kenkėjai

Jie kenkėjai portretas
Vatoide vadovauja investicijoms?
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių