Premjerė: pensijų kaupimo pokyčius reikia svarstyti po KT išaiškinimo

Prezidentui Gitanui Nausėdai siūlant numatyti galimybę žmonėms vieną kartą iš antros pakopos pensijų fondų išsiimti dalį lėšų, premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad pensijų sistemos pokyčiai turi būti svarstomi po Konstitucinio Teismo (KT) išaiškinimo.

„Prezidentas pateikė pasiūlymą nelaukdamas Konstitucinio Teismo sprendimų. Suprantu, rinkimai nelaukia. Bet manau, kad svarstant visus šituos klausimus, jeigu jie praeis pateikimą, turėtų būti padaryta pertrauka ir laukiama Konstitucinio Teismo išaiškinimo dėl klausimų, kuriuos yra uždavusi Seimo opozicija“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė I. Šimonytė. 

„Tai, kas dabar yra siūloma, tos visos kvarbatkos – tiek pinigų leisti išsiimti, tiek kartų atsisakyti, tokią ar kitokią sumą, čia yra detalės, kurios yra siūlomos nematant bendro vaizdo. O Konstitucinis Teismas būtent ir pasisakys dėl bendro vaizdo“, – pridūrė ji.

Tai, kas dabar yra siūloma, tos visos kvarbatkos – tiek pinigų leisti išsiimti, tiek kartų atsisakyti, tokią ar kitokią sumą, čia yra detalės, kurios yra siūlomos nematant bendro vaizdo. 

KT nagrinėja  39 opozicijos narių prašymą, ar Pensijų kaupimo įstatymas, nenumatantis sąlygos gyventojui nutraukti pensijų kaupimo sutartį, neprieštarauja Konstitucijai.

Anot premjerės, Seimo opozicijos atstovai KT yra „uždavę pakankamai fundamentalius klausimus“.

„Konstitucinio Teismo atsakymas gali būti ir toks, kad iškils klausimas apskritai dėl antros pakopos ateities ir dėl to, kiek ji gali būti tvari esamame reguliavime“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Didinant paskatas dalyvauti pensijų kaupime šalies vadovas siūlo suteikti žmonėms teisę vieną kartą per kaupimo laiką gauti iki 25 proc. jo sukaupto pensijų turto išmoką.

Taip pat prezidentas siūlo suteikti trijų mėnesių laiką, per kurį žmogus galėtų priimti sprendimą nutraukti arba tęsti kaupimą antros pakopos fonduose. Jis taip pat siūlo nustatyti pareigą „Sodrai“ gauti patvirtinimą, jog į kaupimą įtraukiamas asmuo gavo pranešimą apie tai.

G. Nausėda siūlo žmonių iki 21 metų automatiniu būdu netraukti į kaupimą. Anot jo, dauguma tokio amžiaus žmonių mokosi arba studijuoja, dažniausiai trumpam įsidarbinantys 18–20 metų jaunuoliai dar neturi daug žinių apie papildomą kaupimą pensijai.

Kartu su Pensijų kaupimo įstatymo projektu prezidentas teikia Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisas, pagal kurias gautos vienkartinės išmokos būtų neapmokestinamos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nuomone

Nuomone portretas
Kuo skubiau stabdykit antros pakopos pensijų fondu VERGIJA . Sakau NE nekilnojamąjo turto mokesčiui.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių