Rekordinį pelną uždirbusių bankų įkainių didinimą G. Šimkus vadina godumu

  • Teksto dydis:

Pernai bankams uždirbus rekordinį pelną ir kai kuriems didinant paslaugų įkainius, Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus tai vadina godumu.

„Aš nenoriu komentuoti atskirų įstaigų sprendimų, bet kartais godumas yra didelis“, – interviu portalui „15min“ sakė G. Šimkus.

„Žvelgiant iš verslo perspektyvos turbūt bankai skaičiuoja vienos arba kitos paslaugos atsiperkamumą ir tada atitinkamai koreguoja įkainius. Tą verslo logiką gali suprasti, bet iš kitos pusės, jeigu žiūri į šitą rinką kaip į vietos rinką, kur svarbu ne tik maksimaliai iš jos paimti, bet kad vartotojas būtų su tavimi ir galėtų mokėti už paslaugas, tai turbūt truputį kitokia filosofija turėtų būti“, – kalbėjo LB vadovas. 

Lapkritį skelbta, kad „Revolut“ 1–2 eurais didina mokamų paslaugų planų kainas, o „Luminor“ nuo vasario didins kelių rečiau naudojamų paslaugų kainas, be to, jis naujai apmokestins kai kurias paslaugas. Be to, nuo šių metų Šiaulių bankas taip pat padidino kai kurių paslaugų kainas.

„Luminor“ grynasis pelnas Baltijos šalyse per devynis 2023 metų mėnesius siekė 178,3 mln. eurų – 2,1 karto daugiau nei užpernai tuo pačiu metu.

„Revolut Bank“, teikiantis paslaugas Europos ekonominėje erdvėje, bei jį valdanti įmonė „Revolut Holdings Europe“ per tą patį laiką uždirbo 43,218 mln. eurų konsoliduoto grynojo pelno – 14 proc. mažiau. Tuo metu jų grynosios palūkanų pajamos siekė 235,7 mln. eurų, kai prieš metus jos buvo neigiamos – 3,2 mln. eurų,

Šiaulių banko grupė per šį laiką uždirbo 65,7 mln. eurų – 32 proc. daugiau nei prieš metus.

Bendras Lietuvos bankų pelnas per devynis 2023 metų mėnesius siekė 757,5 mln. eurų pelno – 2,2 karto daugiau.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pil.

Pil. portretas
Pagrindinė priežastis - pažeidžiama žmogaus teisė ir laisvė GAUTI LEGALIAS PAJAMAS Į RANKAS ir kad nebūtų naudojama prieš žmogaus valią prievarta, verčiant turėti sąskaitas bankuose. Kai bus tikra laisvė ir demokratija, kai nebus "rafinuotos" diktatūros, kai nebus šnipinėjamas kiekvienas asmuo visokiomis garbę ir orumą žeminančiomis anketomis ir pan., tada ir bankų godumas nebus beribis.

:)))

:))) portretas
vat jum ir simoniu arklio "solidarumo" mokestis...

Rūtenis

Rūtenis portretas
Dar netgi buvęs tarybinis finansų ministras Sikorskis, kuris ir po 1990m. dar lyg ir dirbo, yra pasakęs- lietuviai tai veršių tauta. Kadangi tenka su tuo sutikti, tai jokių streikų čia nebus, tuo labiau, kad buvusį streiką iki šiol viešai rodo, kur šimtus bando suriesti į ragą, aišku, uždės pinigines baudas nemažas, taip žmones ir suvarys į socialines paraštes, vėl bus naujų vidaus priešų. Ir tarp tų protestuojančių įsiterpia neaiškios kilmės provokatoriai todėl šioje žemėje su lietuviais kartu tegalima tik ledų porciją sulaižyti, na dar krepšinio rungtynėse paklykti debiliškai, svarbu gomuriniu klyksmu. Pasmerkti mes būti veršio pozoje.
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių