S. Skvernelis: biudžetas nėra tvarus, neatspindi lūkesčių

Seimui antradienį ketinant apsispręsti dėl 2024 metų valstybės biudžeto projekto, demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis jį vadina netvariu ir neatspindinčiu lūkesčių.

„Mes matome besitęsiantį mokytojų streiką, netenkina, kaip vykdomas susitarimas švietimo srityje. Mes matome apgailėtiną kultūros sektoriaus finansavimą. Taip, ta programa yra patvirtinta prieš keletą metų, bet tas didėjimas, kuris buvo kažkada numatytas, šiandien visiškai neatitinka jokių realijų“, – žurnalistams Seime antradienį sakė S. Skvernelis.

Jo teigimu, pensijų didinimas įvertinus kainų indeksą bei infliaciją taip pat „neatliepia lūkesčių“.

„Matome apverktiną, apgailėtiną mūsų infrastruktūros būklę – ar tai būtų tie patys keliai, ar elektros perdavimo linijos ir kita susijusi infrastruktūra, tai čia irgi yra iš esmės neatliepta“, – kalbėjo S. Skvernelis.

(...) Panašu, kad tiesiog jis (biudžetas – BNS) gali būti net neįgyvendintas.

 

„Vardan Lietuvos“ narys Algirdas Butkevičius anksčiau antradienį teigė, kad biudžeto projekto frakcija nepalaikys.

Anot S. Skvernelio, biudžeto projekte taip pat nėra tvaraus pajamų surinkimo modelio.

„Nepadaryta mokestinė reforma, kuri neleidžia tikėtis, kad net ir tos biudžeto pajamos, kurios yra suplanuotos, yra labiau optimistinės ir panašu, kad tiesiog jis (biudžetas – BNS) gali būti net neįgyvendintas“, – teigė S. Skvernelis.

2024 metų valstybės biudžeto žada nepalaikyti ir opozicinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) bei Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos, tuo metu valdančioji Laisvės partijos bei Liberalų sąjūdžio frakcijos jį palaikys.

„Skola keliasi toliau, skolos aptarnavimo mokesčiai ir taip toliau. Skambiai žadėta mokesčių reforma taip ir nebuvo įgyvendinta ir kitų šaltinių neatsirado, išlaidos tik didėja“, – žurnalistams Seime antradienį sakė „valstiečių“ frakcijos seniūnė Aušrinė Norkienė.

„Aptarnavimo skola kitais ir dar kitais metais tik didės, o fiskalinė drausmė tik griežtės, todėl (biudžeto projektui – BNS) negalime pritarti“, – pridūrė ji.

Finansų ministrė Gintarė Skaistė pirmadienį sakė tikinti, kad biudžetas bus priimtas – anot jos, valdančioji koalicija turėtų vieningai jį palaikyti.NAUJAUSI KOMENTARAI

špak

špak portretas
tik tiek .

SS \\\\\.../////

SS  \\\\\...///// portretas
kur Deimantė????????????????

Šlykštukas

Šlykštukas portretas
Pastoviai išlenda su savo neigiama, kritikuojančia nuomone. Visus mokina, visiems aiškina kaip yra blogai, kaip negerai. Klausimas - ką pats tokio tvaraus padarė, kai buvo premjeru. Ar investavo į kelius, išskyrus keliuką į savo namus, ar investavo į švietimą, į kultūrą, ar ivestavo į elektros perdavimo linijas ir t.t.
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių