Seimas nusiteikęs leisti privalomą SIM kortelių registraciją

Seimas linkęs įpareigoti mobiliojo ryšio operatorius nuo 2025 metų registruoti naujas išankstinio mokėjimo abonento identifikavimo modulio (SIM) korteles ir jas įsigyjančius žmones.

Tikimasi, kad tai padės greičiau išaiškinti melagingus pranešimus apie sprogmenis, žmonių apgavystes ir pinigų išviliojimą.

Parlamentarai ketvirtadienį po svarstymo pritarė tokioms Elektroninių ryšių įstatymo pataisoms: už balsavo 76 Seimo nariai, o susilaikė septyni. Galutinis balsavimas vyks iki Kalėdų.

Pataisos numato, kad išankstinio apmokėjimo ryšio paslaugos gali būti teikiamos tik asmenims, kurie operatoriams nurodė savo vardą, pavardę, asmens kodą ir adresą, taip pat asmens tapatybę patvirtinančio dokumento tipą, seriją ir numerį, o įmonės turės nurodyti savo pavadinimą ir kodą.

Šiuo metu trys didžiausi mobiliojo ryšio operatoriai siūlo išankstinio mokėjimo SIM korteles  „Ežys“, „Labas“ ir „Pildyk“. 

Ryšių reguliavimo tarnybos duomenimis, 2023-iųjų antrąjį ketvirtį išankstinio apmokėjimo SIM kortelių naudotojų buvo daugiau nei 1,2 mln., jos sudarė beveik 26 proc. visų aktyvių SIM kortelių rinkoje.

Idėja registruoti išankstinio apmokėjimo SIM korteles pasiūlyta dar 2017 metais, tačiau Vyriausybės pritarimo sulaukė tik šiemet. Nuspręsta, kad sukčių bei kitų nusikaltėlių keliama žala yra didesnė nei mobiliojo ryšio operatorių būsimos išlaidos bei galimas nepatogumas vartotojams.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Pil.

Pil. portretas
Negalimas toks dalykas ir seimui,kadangi bus pažeista LR konstitucija. Ir įstatymas bus neveikiantis.Ką seimūnai nežinote LR konstitucijos ???

UAB bomz UAA

UAB bomz UAA portretas
davai pas mane ... uz 20Eur ir buteli degtines as jum kortele ir abonementa elektrai nemokamai...

Neskieskim

Neskieskim portretas
Neskieskim apie rusiškus, ten seniai be paso sim nenusipirksi, bulbašijoj irgi.
VISI KOMENTARAI 11

Galerijos

Daugiau straipsnių