Seime – azartinių lošimų verslą griežtinančios pataisos

Seimui ketvirtadienį teikiamos azartinių lošimų verslą griežtinančios pataisos, kuriomis siekiama užkirsti kelią neatsakingiems lošimams, stiprinti probleminių lošėjų apsaugą ir didinti sektoriaus skaidrumą.

Vyriausybė siūlo, kad lošimo namuose (kazino), automatų, bingo salonuose, totalizatoriaus punktuose būtų kvalifikuotas darbuotojas, kuris kilus įtarimui dėl lošėjo neatsakingumo pasiūlytų jam nutraukti lošimą arba pats galėtų jį stabdyti.

Lošimų bendroves siekiama įpareigoti įdiegti nuotolinio lošimo platformą, kurioje ne tik būtų talpinama vieninga informacija apie lošėją ir jo operacijas, bet ir leistų Lošimų priežiūros tarnybai bet kuriuo metu prisijungti prie platformos ir patikrinti duomenis.

Už lošėjų apsaugos, atsakingo lošimo, leidžiamos reklamos ir kitų reikalavimų nesilaikymą siūloma skirti 3-5 proc., o už pakartotinį pažeidimą – 8-10 proc. įmonių bendrų metinių pajamų baudas. Dabar numatytos baudos už pirmą kartą padarytą pažeidimą yra 6-25 tūkst. eurų, už pakartotinai – dukart didesnės.

Pataisos, įpareigojančios lošimų bendroves stebėti nuo lošimų priklausančius ar dideles sumas pralošiančius žmones, parengtos reaguojant į atvejį, kai Šarūnas Stepukonis iš investicijų bendrovės „BaltCap“ fondo įmonių pasisavino apie 40 mln. eurų, kurių didžiąją dalį pralošė.

Finansų ministrė Gintarė Skaistė anksčiau yra sakiusi, kad lošimų bendrovės nepadarė visko, kad užkardytų Š. Stepukonio lošimus – nepaisė Lošimų priežiūros tarnybos rekomendacijų dėl priklausomų nuo lošimų žmonių kontrolės.

Seime kovą po pateikimo jau pritarta pataisoms, siūlančioms nuo 2025 metų visiškai uždrausti lošimų reklamą, išimtis darant tik sportui – komandos ar pavieniai atletai susirasti kitų rėmėjų turėtų nuo 2028 metų sausio. NAUJAUSI KOMENTARAI

Permainos, viešumas

Permainos, viešumas portretas
Pagalaiu ledai pajudėjo. Būtina griežtinti ir pradėti visuomenei viešiti Stepukonio ir gaujos aferas.

Paf

Paf portretas
Galėtų tie lopai reklamas uždrausti tų debilų
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių