Seime – siūlymas dar labiau riboti elektroninių cigarečių su aromatais prekybą

Lietuvoje norima dar labiau apriboti galimybes įsigyti elektroninių cigarečių su aromatais – nuo lapkričio siūloma uždrausti elektronines cigaretes ir jų pildykles su skysčiu, kuriame būtų cukraus ir saldiklių.

Tokias Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisas Seime įregistravo grupė konservatorių. 

Kaip BNS sakė pataisos iniciatorius Vytautas Kernagis, norima pažaboti elektroninių cigarečių ir jų pildyklių prekiautojus, kurie randa būdų, kaip draudimus apeiti. 

„Visos skoninės cigaretės ir skysčiai su skoniais, jie visi turi cukraus arba tam tikrų saldiklių, kurie sustiprina tą elektroninės cigaretės skonį ir todėl atrodo saldu. Tai aptikti tą cukrų ar saldiklius jau mūsų vietinė laboratorijos gali“, – BNS teigė parlamentaras.

Tokia pataisa, anot V. Kernagio, palengvins tarnybų galimybes priversti tokių rūkalų platintojus laikytis įstatymų: „Vietoje galėsime išsitirti, nebereikės niekur siųsti“. 

V. Kernagio tvirtinimu, prieš maždaug metus įsigaliojęs skonių elektroninėse cigaretėse draudimas yra apeinamas, todėl priežiūros tarnybos, norėdamos tai įrodyti, siunčia cigaretes į Daniją brangiems tyrimams, kurių rezultatus šių prekių pardavėjai skundžia.  

Kol kas jokia institucija Lietuvoje negali įrodyti, kad elektroninėse cigaretėse yra ne tabako, o kitų draudžiamų skonių ir kvapų.

Vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) vadovė Goda Aleksaitė anksčiau teigė nesitikėjusi, kad verslas gali būti „tiek nesąžiningas ir tiek ieškoti ir atrasti būdų apeiti įstatymą“.

Dabar į rinką neleidžiama tiekti elektroninių cigarečių ir jų pildyklių su skysčiu, jeigu jame yra vitaminų arba kitų priedų, kurie sudaro įspūdį, kad jos yra naudingos ar mažiau kenksmingos sveikatai.

Taip pat negalima įvežti cigarečių ir jų pildyklių skysčių su kofeinu arba taurinu, kitais priedais ir stimuliuojamais junginiais, kurie siejami su energija ir gyvybingumu 

Draudžiami ir skysčiuose esantys priedai, nudažantys išsiskiriančias medžiagas, nesudeginti turintys kancerogeninių, mutageninių ir toksiškai veikiančių reprodukciją, vadinamųjų KMR savybių.NAUJAUSI KOMENTARAI

Tai

Tai portretas
labai paskatins pogrindine prekyba tu - su ziurknuodziais. Verslui eis neapmokestintos pajamos,o politikai vykdys Geitso populiacijos mazinimo zadanija. Ne uz dyka irgi!

Kramanjonietis.

Kramanjonietis. portretas
Tegul sau ryja tie pitekantropų palikuonys benzopireno garus. Net save gerbiantis Neandartalietis taip nedarytų ...
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių