Seimo komitetas – už supaprastintus mokslo pirkimus, ypač iš užsienio tiekėjų

Seime kelią skinasi pataisos, kuriomis siūloma nuo kitų metų sausio supaprastinti mokslo ir studijų institucijų viešuosius pirkimus.

Seimo Ateities komitetas penktadienį pritarė Viešųjų pirkimų įstatymo pakeitimams, dėl jų vėliau balsuos Seimas.  

Nauja tvarka būtų taikoma aukštosioms mokykloms ar mokslinių tyrimų institutams, perkantiems tiesiogiai su moksliniais tyrimais ir eksperimentine plėtra susijusias prekes ar paslaugas. Jos galėtų pirkti neskelbiamų derybų būdu, sutartis žodžiu galėtų būti sudaroma, jeigu pirkimo vertė neviršytų 15 tūkst. eurų (be PVM).

Pataisų iniciatoriaus Ateities komiteto pirmininko Raimundo Lopatos teigimu, pataisos leis efektyviau pirkti iš užsienio tiekėjų, nes palengvins viešuosius pirkimus, kuriuose jie dalyvautų.

Per pataisų pristatymą Seime R. Lopata teigė, kad jos iki dviejų mėnesių sutrumpintų pirkimų procedūras – būtų  atsisakyta pažymų, patvirtinančių, kad tiekėjas yra patikimas. Tokių pažymų reikėtų tik abejojant jų patikimumu. 

Tikimasi, kad nauja tvarka leistų Lietuvos eksperimentiniam mokslui būti kur kas konkurencingesniam tarptautinėje erdvėje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Pi.de.ra.m.s mokslas tai kaip torto gabalas, kondonu pakelis ar dar kas yra kaip preke krautuveje. Nuejo mokinukas i prekybos centra ir nusiperka mokslo uz tiek kiek nuvoge is tevu. Cha cha cha .... po kiek kilogramas MOKSLO.???

Supaprastinus

Supaprastinus portretas
ir dar is uzsienio - vogti zymiai lengviau!
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių