Seimui pateiktas įmonių bankroto moratoriumo projektas

Seimas priėmė svarstyti įstatymo projektą, įteisinantį moratoriumą inicijuoti nuo koronaviruso krizės nukentėjusių įmonių restruktūrizavimą ar bankrotą.

Naujojo koronaviruso (COVID-19) sukeltų pasekmių poveikio Lietuvos juridinių asmenų nemokumo įstatymo taikymui įstatymo projektui yra pritarusi Vyriausybė.

Seimas projektą svarstys ypatingos skubos tvarka ir dėl jo balsuos po pietų. 

Pristatydamas projektą Seimo nariams, finansų ministras Vilius Šapoka sakė, kad tikslas yra padėti išsaugoti verslą, kuris įprastomis sąlygomis būtų gyvybingas, tačiau dėl koronaviruso pandemijos sukeltų priežasčių susidūrė su bankroto grėsme. 

„Kad nebūtų skubių nemokumo procesų iškėlimo. (...) Reikia laiko, kad būtų rasti sprendimai“, – teigė ministras. 

Siūloma tris mėnesius nuo karantino atšaukimo leisti įmonės vadovams nesikreipti į teismą dėl restruktūrizavimo arba bankroto bylos iškėlimo, arba bankroto ne teismo tvarka. Taip pat siūloma apriboti kreditorių teisę kelti nemokumo bylas. 

„Siekiama sudaryti balansą tarp finansinių sunkumų paveiktų juridinių asmenų ir jų kreditorių. (...) Jeigu skolininkas nebendradarbiaus, tai teisė kreiptis dėl bankroto bylos iškėlimo, ji išlieka“, – aiškino V. Šapoka.

Siekiant išvengti piktnaudžiavimų, siūloma įpareigoti įmonių vadovus ieškoti susitarimų su kreditoriais ne teismo tvarka.

Naujas įstatymas būtų taikomas tik toms įmonėms, kurios susidūrė su finansiniais sunkumais ar tapo nemokios dėl kovo 16-ąją paskelbto karantino.

Vyriausybė, įvertinusi ekonominę situaciją, šį terminą galėtų pratęsti, bet ne ilgiau kaip iki šių metų pabaigos.

Įmonių vadovus laikinai atleisti nuo prievolės inicijuoti bendrovių nemokumą pasiūlė Teisėjų taryba. Dabar vadovų įpareigojimą kreiptis į teismą nustato Juridinių asmenų nemokumo įstatymas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių