Siūlys Seimui atsisakyti alkoholio prekybos apribojimų sekmadienį

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Andrius Bagdonas kartu su savo frakcijos kolegomis siūlys parlamentui atsisakyti sekmadieninio draudimo prekiauti alkoholiniais gėrimais po 15 valandos.

Į Seimo pavasario sesijos darbotvarkę jis siūlys įtraukti dar pernai rudenį įregistruotas Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, kurias priėmus būtų panaikintas draudimas sekmadieniais prekiauti alkoholiu tik iki 15 val. Jei parlamentas tokiam liberalo siūlymui pritartų, alkoholiniai gėrimai būtų parduodami visomis savaitės dienomis nuo 10 iki 20 val.

„Viena iš priežasčių, kuri paskatino teikti Seimui šį siūlymą yra tai, kad 2023 metų gruodžio 31 d. buvo sekmadienis, sausio 1 d. buvo išeiginė, tačiau tie, kurie norėjo savo šventiniam stalui įsigyti putojančio vyno ar kitų alkoholinių gėrimų po 15 valandos, to padaryti negalėjo. Manome, kad tas niekuo nepagrįstas ribojimas turėtų būti panaikintas“,– Eltai sakė A. Bagdonas.

Draudimas, jo nuomone, nėra efektyvus ir sudaro nereikalingas kliūtis saikingai alkoholinius gėrimus vartojantiems žmonėms savaitgalį įsigyti alkoholio.

Manome, kad tas niekuo nepagrįstas ribojimas turėtų būti panaikintas.

 

Anot jo, tai ypatingai aktualu yra regionuose, kaimuose esančioms maisto parduotuvėms, kurios nemažą dalį  pajamų  gauna iš prekybos alkoholiu.

„Dėl esančio ribojimo dažnai nutinka taip, kad po 15 valandos tokios parduotuvės užsidaro ir žmonės negali sekmadieniais po 15 val. įsigyti būtiniausių maisto produktų, pvz. duonos, pieno ir kitų“, – sakė parlamentaras A. Bagdonas. 

Trečias aspektas, kuris paskatino liberalą teikti įstatymo pataisas, yra klestinti kontrabanda ir nelegali prekyba.

„Jeigu norime sumažinti nelegalią prekyba alkoholiniais gėrimais, reikėtų leisti prekiauti alkoholiu visomis dienomis iki 20 val. Į biudžetą įplauktų papildomos lėšos, nes verslas sumokėtų visus mokesčius, o nuo nelegalios  prekybos tokie mokesčiai nėra sumokami“, – pastebėjo A. Bagdonas.

Kaip ELTA jau skelbė, pernai rugsėjo mėnesį Alkoholio kontrolės įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pataisas įregistravęs parlamentaras A. Bagdonas siūlo visomis savaitės dienomis leisti alkoholinių gėrimų prekybą mažmeninės prekybos vietose (taip pat išsinešti iš viešojo maitinimo vietų jose įsigytus alkoholinius gėrimus) nuo 10 iki 20 val.

Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas kartu su A. Bagdonu  teikia Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijai atstovaujantys Seimo nariai Eugenijus Gentvilas, Virgilijus Alekna, Arminas Lydeka, Raimundas Lopata, Romualdas Vaitkus, Edita Rudelienė.

Šiuo metu įstatyme yra numatyta, kad darbo dienomis ir šeštadieniais alkoholinių gėrimų mažmeninės prekybos vietose galima įsigyti (taip pat išsinešti iš viešojo maitinimo vietų jose įsigytus alkoholinius gėrimus) nuo 10 iki 20 val., sekmadieniais – nuo 10 iki 15 val.

Sugriežtinančias Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas 2017 m. birželio 1 dieną priėmė praeitos kadencijos Seimas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Bet kokie

Bet kokie portretas
ribojimai pazeidzia ZT. Bet musu tamsuoliu biomasei - blogai be tijuno ir bizuno! Be to,alkoholio ribojimas - dovana narkomafijai! Dziaukites,kai jusu vaikai ir anukai vartoja koksa vietoje sidro!

narkotikai --jėga.

narkotikai --jėga. portretas
atidirbinėjat narkotikų gamintojų juodus pinigėlius? Mažai nelaimių Lietuvoje? Įtariu, kad juoda kasa tuščia, ar ne, gudruti? sakai, plunksnuoti, "saikingas" vartojimas? Pradžiuginsiu: narkomanų pasaulyje tokios sąvokos nėra.

pensininkė

pensininkė portretas
ką vėl stumia alkoholio prekybą į priekį, sekmadienį reikia blaivam ruoštis į darbą , o antra jei nori švęsti tai prisipirk kad užtektų ir sekmadieniui negi vis leki į parduotuvę kiekvieno butelio pirkti užsipirk ir turėsi visiems atvėjams, jau žmonės priprato ir gerai yra, kodėl vėl reikia eiti atgal, kas jau pasiekta manau nei vienas nenumirė kad sekmadienį po 15 val nenusipirko alkoholio
VISI KOMENTARAI 16

Galerijos

Daugiau straipsnių