Sugriežtintas karantinas duoda vaisių: prekybos vietose – vis mažiau pirkėjų

Lietuvoje prieš savaitę sugriežtinus karantino sąlygas, žmonės Lietuvoje mažiau pradėjo judėti į prekybos vietas ir daugiau laiko leisti aplink gyvenamuosius kvartalus.

„Google“ renkami Lietuvos gyventojų mobilumo duomenys rodo, kad gruodžio 16 dieną, įsigaliojus griežtesniam karantinui, palyginti su baziniu laikotarpiu iki pandemijos (nuo sausio 6 iki vasario 3 dienos) žmonių judėjimas į prekybos vietas sumažėjo 64 proc.

Tačiau prieš pat sugriežtinant karantiną, praėjusios savaitės pirmadienį ir antradienį, palyginti su baziniu laikotarpiu, judėjimas į prekybos centrus buvo mažesnis tik 24-25 proc. Dar anksčiau –  gruodžio 1-13 dienomis – gyventojai apsipirkti keliavo 39-45 proc. mažiau nei metų pradžioje.

Tuo pat metu kiek paaugo gyventojų judėjimas aplink gyvenamuosius namus – praėjusios savaitės pabaigoje srautai buvo 17-19 proc. didesni nei metų pradžioje, o iki sugriežtinant karantiną jie buvo 4-12 proc. didesni.

Taip pat reikšmingai sumažėjo viešuoju transportu važiuojančių žmonių skaičius – praėjusios savaitės pabaigoje juo naudojosi perpus mažiau žmonių nei metų pradžioje. Tačiau praėjusios savaitės pradžioje šis skaičius buvo tik maždaug ketvirtadaliu mažesnis nei iki pandemijos.

Be to, Vyriausybei nustačius prievolę visiems darbuotojams, jei įmanoma, dirbti namuose, toliau stabiliai mažėja į darbo vietas judančių gyventojų.

„Google“ duomenimis, gruodžio pradžioje judėjimas į darbo vietas buvo apie 30 proc. mažesnis nei baziniu laikotarpiu, o sugriežtinus karantiną jau buvo mažesnis jau beveik 45 proc.

Apie sumažėjusį gyventojų mobilumą trečiadienį Seime kalbėjo ir premjerė Ingrida Šimonytė. Tačiau anot jos, apie tai, ar apribojimai veikia COVID-19 užsikrėtimų skaičių, bus galima kalbėti tik kitą savaitę.

„Google“ duomenys rodo, kad vasaros pabaigoje ir rudens pradžioje Lietuvos gyventojų judėjimas buvo panašus, kaip iki pandemijos. Tačiau situacijai vėl pradėjus blogėti, spalį ėmė ryškėti parduotuvių vengimo tendencija, tačiau net tada lietuviai vis dar aktyviai keliavo į biurus ar kitas darbo vietas. NAUJAUSI KOMENTARAI

anone

anone portretas
Tai gal tie pirkėjai susirgo, o sergant ne eina į parduotuves, todėl sumažejo kiekis? :D

kad

kad portretas
Šventės-apsipirko...Rašot,kad rašyt.)

skilandis

skilandis portretas
tai nuo anų metų sausio, musėt
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių