A. Svitojus: su Lenkijos ūkininkais kartu ieškome problemų sprendimo

Žemės ūkio rūmų pirmininkas Arūnas Svitojus teigia, kad siekiant nekelti įtampos tarp Lietuvos ir Lenkijos ūkininkų ir valstybių, su protestuojančiais Lenkijos ūkininkais kartu ieškoma problemų sprendimo būdų.

„Ilgą laiką vykdome derybas su Lenkijos ūkininkais, nes svarbūs klausimai yra bendri tiek Lietuvai, tiek Lenkijai – Europos Sąjungos klausimai, grūdų įvežimo, tranzito. Tačiau labai svarbus dalykas – jeigu šiandien ūkininkai būtų blokavę pravažiavimą, būtų įvykusi regioninė katastrofa, nes kelios valandos ir eilė susidarytų iki Marijampolės“, – žurnalistams pasienyje penktadienį sakė A. Svitojus.

„Pirmas dalykas, ką mums pavyko susitarti, kad ta akcija būtų solidi, draugiška, ori ir išlaikanti tam tikrus tikslus“, – kalbėjo jis.

 Jeigu šiandien ūkininkai būtų blokavę pravažiavimą, būtų įvykusi regioninė katastrofa, nes kelios valandos ir eilė susidarytų iki Marijampolės.

 

Lenkijos žemdirbiams nuogąstaujant, kad dalis Ukrainos grūdų iš Lietuvos vėl grįžta į Lenkiją, A. Svitojus sako kad didesnė problema yra rusiški grūdai, kurie „važiuoja gan dideliais kiekiais“.

„Tai daro įtampą tiek Latvijoje, tiek Lietuvoje, mes įtariame, tie grūdai gali papulti ir į Lenkiją. Kalba, kad ukrainietiški grūdai atvažiuoja į Lietuvą ir Lenkiją, tai jie į Lietuvą važiuoja nedideliais kiekiais, bet taip pat sudaro tam tikrą įtampą, sukelia tam tikrų įtarimų, kad korporacijos, prekiautojai grūdais, ne ūkininkai, jie gali daryti tam tikrus ir dokumentų pakeitimus“, – sakė A. Svitojus.

„Yra tam tikros abejonės keliamos iš Latvijos pusės ir mūsų yra keli reikalavimai, vienas, kad ūkininkai, turime išlaikyti orumą, palaikyti tvarką pasienyje, kad neįvyktų Lenkijos, Lietuvos, Latvijos karas ir tuo nepasinaudotų priešiškos jėgos iš Rytų“, – teigė  jis.

A. Svitojaus teigimu, būtina užtikrinti, kad Lietuvos institucijos bendradarbiautų su Lenkijos ir kad ūkininkams nekiltų įtarimų, o kontrolė būtų griežta.

A. Svitojus vėliau pridūrė, jog su Lenkijos ūkininkais susitarė bendradarbiauti ir kartu spręsti abiejų šalių žemdirbiams kylančias problemas.

„Mes sutarėme paruošti bendrus kreipimusis į savo Vyriausybes, ką reikėtų daryti, kad tokių streikų būtų mažiau ir mūsų Vyriausybės dirbtų labiau orientuotos į savo ūkininkus, savo žmones“, – BNS penktadienį sakė jis.

„Mes turime bendrų klausimų (...) – šiandien kaip tik susitinka, bendrą interviu duoda Lenkijos žemės ūkio ministras Czeslawas Siekierskis (Česlavas Siekierskis) ir Lietuvos žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas, ūkininkai jau išprovokuoja bendradarbiavimą Vyriausybių“, – pridūrė A. Svitojus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galetu

Galetu portretas
lenkai issodinti svetimsalius is lietuvisku vilkiku kabinu! Va cia - butu kolosalus respect!
VISI KOMENTARAI 1

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių