Tarnybai siūlant griežtinti lošimo bendrovių veiklą, M. Lingė sako pritariantis

Atsakingo lošimo gaires, kurios dabar lošimo verslui yra tik rekomendacinės, bus siūloma  perkelti į įstatymą, sako Lošimų priežiūros tarnybos (LPT) atstovė. Pasak Ingridos Žaldarienės, naujos taisyklės įmonėms būtų privalomos, o už pažeidimus būtų numatytos sankcijos. 

„Tai reikštų, kad lošimų organizatoriai privalėtų sekti lošėjų išleidžiamas sumas, būtų nustatyti kažkokie limitai, kitaip tariant, turėtų stebėti lošėjus ir užkardyti jų galimą priklausomybę“, – antradienį LRT radijui sakė tarnybos Kontrolės skyriaus vedėja I. Žaldarienė. 

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas antradienį pasikvietė LPT, Finansų ministerijos, FNTT, policijos, Lietuvos banko ir kitų institucijų atstovus aptarti situacijos paaiškėjus, kad „BaltCap“ infrastruktūros fondo buvęs partneris Šarūnas Stepukonis galėjo pralošti milijonus fondo įmonių lėšų bendrovėse „Olympic Casino Group Baltija“ ir Estijos „OB Holding 1“.

Komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė sako remiantis tokį tvarkos griežtinimą. Pasak jo, 2022 metais lošimų įmonės gavo 53 mln. eurų pelno, o jų bendrosios pajamos viršijo 222 mln. eurų.

„Tai ta (pelno – BNS) dalis ir yra tas atsakymas, kuris, deja, to sąmoningumo arba to noro įgyvendinti tas rekomendacijas, kurios dabar veikia kaip rekomendacijos, ir, kaip girdime ir iš priežiūros tarnybos, kad bendrovės realiai nieko nėra padariusios, tai suprantame, kad kol nėra imperatyvas, kol nėra sankcijų, tol tas sektorius save nelinkęs kažkaip labiau suvaržyti“, – LRT radijui M. Lingė. 

Vėliau jis BNS teigė, kad susitikime buvo aiškinamasi, kaip sistemiškai veikia pinigų plovimo prevencijos priemonės ir lošimų priežiūros reguliavimas, tartasi, kokių pokyčių reikia.

M. Lingės teigimu, Finansų ministerija ruošia įstatymų pataisas ir ketina pavasarį jas pateikti Seimui.

Daugiau instrumentų būtų suteikta kontrolės ir priežiūros tarnybai, kad daugiau galimybių turėtų žiūrėti, kas vyksta einamuoju laiku, o ne tik per patikrinimus.

 

„Daugiau instrumentų būtų suteikta kontrolės ir priežiūros tarnybai, kad daugiau galimybių turėtų žiūrėti, kas vyksta einamuoju laiku, o ne tik per patikrinimus“, – BNS teigė parlamentaras.   

Pasak jo, pataisomis bus siekiama labiau pažaboti nelegalius lošimus: „Yra blokuojamos nelegalios svetainės nuotolinių lošimų, bet vieną užblokuoji, penkios panašios atsiranda“.  

2022 metų spalį Atsakingo lošimų verslo asociacija (ALVA) prašė institucijų griežčiau kontroliuoti nelegaliais Lietuvoje laikomus, tačiau laisvai internete pasiekiamus lošimus.

2023-ųjų spalį lošimų bendrovėms prašant įpareigoti juos apriboti priklausomų lošėjų galimybes lošti, rinkos prižiūrėtojai teigė, kad visų pirma tai reikia įtvirtinti įstatyme, tačiau konkrečios pataisos nebuvo pateiktos, nors Finansų ministerijos atstovai tuomet sakė, kad tokia idėja „skamba įdomiai ir ganėtinai įtikinamai“.

Finansų ministrė Gintarė Skaistė anksčiau sakė, jog lošimų bendrovės nepadarė visko, kad užkardytų Š. Stepukonio lošimų galimai grobstant įmonės lėšas. Jos teigimu, ministerijai atlikus sisteminį vertinimą bus galima spręsti dėl poreikio keisti lošimų reguliavimą ar jų priežiūrą.

Lošimų priežiūros tarnybos Teisėkūros, personalo ir bendrųjų reikalų skyriaus vedėjas Arnoldas Dilba BNS anksčiau yra sakęs, kad probleminių lošimų prevenciją sugriežtinti bandyta nuo 2021 metų, bet to padaryti nepavyko – priimti pataisas trukdė lošimų organizatoriai ir lobistai. 

Pasak jo, dabar įstatymai nenumato, kad lošimų organizatoriai galėtų stabdyti lošėjų veiksmus, įtariant, kad jie priklausomi nuo lošimų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Lingės melas

Lingės melas portretas
Lingė nukreipia dėmesį nuo tikrų, bet savų nusikaltėlių: Lietuvos banko pirmininko Šimkaus, FNTT vadovybės, STT vadovybės, VSD vadovybės, VMI vadovybės, Vilniaus savivaldybės vadovų, Policijos vadovų, švedų bankų vadovų.

Žilvinas Ručys

Žilvinas Ručys portretas
valstybinei tarnautojų mafijai lietuvos seimui ir prezidentui buvau uždavęs klausimą kaip lažybų bendrovės sukčiauja ir apvaginėja Lietuvą , kad nustatyti jų iq lygį. Aišku kad nei vienas neatrašė . Bet atsirado dar vienas vagis stepukonis

Špyruokė \\\\\.../////

Špyruokė  \\\\\...///// portretas
Visai UŽDRAUSTI.
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių