TVF pablogino šių metų Lietuvos BVP prognozę

  • Teksto dydis:

Tarptautinis valiutos fondas (TVF) pablogino šių metų Lietuvos ekonomikos prognozę ir mano, kad šiemet šalies bendrasis vidaus produktas (BVP) smuks 0,3 proc. Tai, anot TVF, lems nepalankios pirmojo pusmečio tendencijos.

TVF pernai spalį prognozavo, kad Lietuvos BVP 2023 metais augs 1,1 procento.

Tačiau kitų metų šalies BVP prognozę TVF pagerino iki 2,7 proc., pranešė Lietuvos bankas (LB).

TVF numato, kad infliacija Lietuvoje slops lėčiau nei prognozuota praėjusį rudenį ir šiemet ji turėtų siekti 10,5 proc. (2,1 punkto daugiau nei manyta rudenį), o kitais metais – 5,8 proc. (2,6 punkto daugiau).

Nedarbas, anot TVF, Lietuvoje šiemet sieks 7 proc., o kitąmet – 6,5 procento.

TVF prognozuoja, kad pasaulio ekonomikos augimas lėtės nuo 3,4 proc. praėjusiais metais iki 2,8 proc. šiemet, o 2024 metais augimas paspartės iki 3 proc. Euro zonos ekonomika šiemet turėtų augti 0,8 proc. (gerokai lėčiau, palyginti su pernykščiu 3,5 proc. augimu), o kitais metais – 1,4 proc.

Nurodoma, jog pagrindinė lėtėjančio augimo priežastis – po pandemijos išaugusi ir Rusijos karo prieš Ukrainą paspartinta infliacija, kurią centriniai bankai siekia suvaldyti keldami bazines palūkanų normas.

Infliacija turėtų slopti lėčiau nei anksčiau tikėtasi – iš dalies dėl įtemptos darbo rinkos ir lėto popandeminio darbo jėgos pasiūlos atsigavimo. Pasaulinė infliacija turėtų lėtėti nuo 8,7 proc. pernai iki 7 proc. šiemet ir 4,9 proc. kitais metais. Infliacija euro zonoje turėtų mažėti nuo 8,4 proc. pernai iki 5,3 proc. šiemet ir 2,9 proc. 2024 metais.

Anot TVF, centriniai bankai turėtų toliau griežtinti pinigų politiką, o fiskalinė politika turėtų būti orientuojama į deficito ir skolos lygio mažinimą, taip prisidedant prie infliacijos slopinimo.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
uz pi sai jau skaiciuoti SVETIMUS PINIGUS !

Mažas BVP yra ir nuliniai pinigai iš ES

Mažas BVP yra ir nuliniai pinigai iš ES portretas
Kai gyventojų sąskaitose virš 23 milijardų ir nesunku suprasti, kiek pinigų ir turto yra šešėlyje, kad net įteisinti negali vadinamų juodų pinigų kad ir už prekybą žmonėmis per darbo biržą-Užimtumo tarnybą, prekybą narkotinėmis medžiagomis per farmacijos įmones ir medikus, kyšius, įgavusius didelių kaip pilys namų pavidalą kur savininkės nedikų dukros ar jų slaugytojos ir laborantės, kur prie muitinės darbų įdarbinami penktos, šeštos kartos vagių profesionalų ir prostitučių palikuonys...be abejo, BVP greitai bus šungrybio vertės dydžio. Nes taip labai patogu, tie keli procentai iš BVP medicinai, karo pramonei, švietimui, mokslui, kur būtina iš biudžeto perskirstyti, įgaus taip pat du, tris ar penkis procentus nuo musmirės ar šungrybio vertės. Kas dar neaišku? Lietuvos BVP liks arti nulio. Viskas išgrobstyta, perparduota, žmonės išvežti dirbti kur niekas nemato, kad su penkiais diplomais įsigytais LR po 1990 metų MRU ir mokslų daktarai pas britus yra įdarbinti vištų pešimo fermoje.

bardakas

bardakas portretas
kažkaip TVF nepasikonsultavo su piše ir Armonikaite.
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių