Tyrimas: kalėdines dovanas yra perdovanojęs kas trečias Lietuvos gyventojas

  • Teksto dydis:

Trečdalis (33 proc.) Lietuvos gyventojų teigia bent kartą perdovanoję iš kito žmogaus gautą dovaną ar turėtą daiktą. Tačiau SEB bako iniciatyva atliktas tyrimas atskleidžia prieštaringą lietuvių požiūris į perdovanojimą. Bemaž 4 iš 10 gyventojų mano, kad tai nemandagu, nedaug mažiau (32 proc.) apklaustųjų įsitikinę, kad perdovanoti yra tvarus pasirinkimas.

„Visame pasaulyje kylant žiedinei ir dalijimosi ekonomikai, daugelyje užsienio šalių ir Lietuvoje populiarėjant antrų rankų madai ir augant antrinėms įvairių prekių rinkoms, dovanų perdovanojimas tampa įprastu reiškiniu.(...)“, – komentuoja SEB banko valdybos narė ir Mažmeninės bankininkystės tarnybos vadovė Eglė Dovbyšienė.

Ji atkreipia dėmesį, kad dauguma (39 proc.) respondentų dovanomis pradeda rūpintis tik gruodį, kai šventės jau būna čia pat. Tokia padėtis per metus smarkiai nepakito – pernai dovanų paieškas iki paskutinių dienų buvo linkę atidėti 35 proc. gyventojų.

Tyrimas rodo, kad gautas dovanas arba turėtus daiktus padovanoti kitiems labiau linkusios moterys: 36 proc. jų teigia dovanas bent kartą perdovanojusios( perdovanojusių vyrų 29 proc.).

SEB atstovė atkreipia dėmesį, kad moterų požiūris į perdovanojimą apskritai yra kiek palankesnis negu vyrai. Trečdalis (34 proc.) respondenčių mano, kad gautų dovanų ar nebereikalingų daiktų dovanojimas yra tvarus pasirinkimas. Taip teigiančių vyrų buvo 29 procentai.

Visuomenės požiūrį į žiemos šventes ir pasirengimą joms tyrė rinkos tyrimų bendrovė „Norstat LT“, 2023 m. lapkritį apklaususi 1000 Lietuvos gyventojų, kurių amžius nuo 18 iki 74 metų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Henrikas

Henrikas  portretas
Zmones neregetai kvaili. Jie "ziurkiu lenktynese" aktyviai dalyvauja, nes Tai daro visi. O pekybininkams Tai - proga uzdirbti 200 proc. Na, tai... na nejau zmogus zmogaus neapgaus?

Nedalyvauju

Nedalyvauju portretas
ziurkiu lenktynese ir neturiu rupesciu! Ka ir jums patariu.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių