Ūkininkų protesto pasienyje su Lietuva organizatorius: buvo patikrinta 14 tūkst. vilkikų

Dalinę blokadą pasienyje su Lietuva organizavęs Lenkijos ūkininkų atstovas Karolis Pieczynskis teigia, kad per savaitę buvo patikrinta 14 tūkst. sunkiasvorių transporto priemonių, o detalią informaciją apie tai, kas juose buvo gabenama, žemdirbiai gaus po savaitės.

„Protestą baigėme ketvirtadienį 10.30 val., per 7 dienas Lenkijos kontrolės institucijos patikrino 14 tūkst. vilkikų. Buvo sunkvežimių, gabenusių grūdus, taip pat miltus ir grūdų rupinius. Detales sužinosime maždaug po savaitės, kai gausime pasienio kontrolės sistemą administruojančios Nacionalinės mokesčių administracijos ataskaitą“, – Eltai kalbėjo K. Pieczynskis.

„Buvo ir įdomių atvejų, tačiau ūkininkai nežino visų smulkmenų. Nepaisant didžiulio patikrintų vilkikų skaičiaus, eismas patikrinimų savaitę buvo mažesnis, o patys vežėjai ir vairuotojai teigė, kad buvo sustabdytas ne vienas grūdų pervežimas“, – pažymėjo jis.

K. Pieczynskis tikino, kad Lenkijos tarnybos ir toliau numato rengti neplanuotus krovinių patikrinimus bei jie bus atliekami dažniau.

„Nepaisant to, tarnybos nebaigia patikrinimų ir praneša, kad patikrinimai, dėl kurių iš anksto nebus įspėta, dabar bus atliekami dažniau. Tikrai ir toliau stebėsime grūdus, importuotus iš Ukrainos ir Rusijos bei Lietuvos malūnuose perdirbtus į Bendrijos prekes“, – sakė Lenkijos ūkininkų atstovas.

ELTA primena, kad Lenkijos ūkininkai praėjusios savaitės penktadienį pradėjo iš dalies blokuoti kelią tarp Kalvarijos ir Lenkijos Suvalkų apskrities Budzisko kaimo. Beveik savaitę trukusios akcijos metu buvo tikrinami transportuojamų ukrainietiškų grūdų kiekiai.

Anksčiau Lenkijos ūkininkai blokavo kelius į Ukrainą, taip pat – pagrindinį šalies greitkelį į Vokietiją. Protestuojama dėl, lenkų žemdirbių vertinimu, nesąžiningos konkurencijos, nes ukrainiečių grūdai yra pigesni ir mažina produkcijos kainas visoje Europoje.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos duomenimis, ketvirtadienį Budzisko-Kalvarijos pasienio kontrolės punkte Lenkijos ūkininkų protesto akcija baigėsi. Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė padėkojo visoms Lietuvos institucijoms, kurios sėkmingai pasiruošė ir valdė situaciją.NAUJAUSI KOMENTARAI

skiep

skiep portretas
muilo burbulas sprogo

Kokių

Kokių  portretas
Reta dalbajobai

Vokietijos

Vokietijos portretas
tarnybos islaipina lauk treciasalius is ES saliu vilkiku kabinu. Kodel to nedaryta cia!? Juk leidimas dirbti Lietuvoje,draudzia juos komandiruoti i uzsieni!
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių