V. Antonovas ekstradicijos byloje Londono teisme nepasirodė

  • Teksto dydis:

Trečiadienį į Jungtinės Karalystės aukštojo teismo posėdį dėl ekstradicijos atvyko tik žlugusio banko „Snoras“ akcininkas Raimondas Baranauskas, kitas akcininkas Vladimiras Antonovas nepasirodė.

Teisme R.Baranauskui atstovaujanti šešių teisininkų komanda bandė įrodyti, kad „Snoro“ bankrotas, privedęs prie banko nacionalizavimo, buvo kruopščiai prezidentės Dalios Grybauskaitės suplanuotas sąmokslas, esą dėl V.Antonovo rusiškos kilmės ir banko sąsajų su Rusija D.Grybauskaitė viešai „Snorą“ buvo įvardijusi kaip grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui, pranešė LNK Žinios.

R.Baranauskas teisme bandė įrodyti, kad Lietuvoje nesulauktų sąžiningo teismo dėl savo kairiųjų socialdemokratinių pažiūrų ir „Snoro“ valdyto dienraščio „Lietuvos rytas“ nuolatinės kritikos prezidentės atžvilgiu.

V.Antonovas Lietuvoje neva būtų persekiojamas dėl rusiškos kilmės.

Generalinės prokuratūros atstovė spaudai Rita Stundienė anksčiau BNS informavo, kad skundo nagrinėjimas vyks tris dienas. Ji negalėjo pasakyti, ar teismas paskelbs galutinį sprendimą.

Buvusių banko savininkų, kaltinamų iššvaisčius beveik 2 mlrd. litų vertės turto, skundas Aukštajame teisme pradėtas nagrinėti praėjusių metų liepą.

V.Antonovas ir R.Baranauskas pernai sausį apskundė jiems nepalankų Londono Vestminsterio magistrato teismo sprendimą. Teisėjas Jonhas Zani (Džonas Zani), išnagrinėjęs Lietuvos generalinės prokuratūros prašymą, tuomet nutarė Lietuvai išduoti buvusius „Snoro“ akcininkus.

Lietuvos Generalinė prokuratūra yra pateikusi Europos arešto orderį dėl V.Antonovo ir R.Baranausko suėmimo, be to, ji yra pareiškusi jiems įtarimus pasisavinus apie 1,7 mlrd. litų „Snoro“ turto. Prokurorai taip pat yra apriboję įtariamųjų nuosavybės teises į 805 mln. litų vertės turtą.

Buvęs „Snoro“ valdybos pirmininkas R.Baranauskas ir vienas jo akcininkų V.Antonovas šiuo metu gyvena Jungtinėje Karalystėje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių