Vilniuje surengtas protestas dėl ūkininkų blokados Lenkijos–Ukrainos pasienyje

Pirmadienį Vilniuje prie Lenkijos įvyko protesto akcija dėl ūkininkų blokados Lenkijos–Ukrainos pasienyje. Jos metu apie dešimt susirinkusių asmenų siekė atkreipti Lietuvos ir Lenkijos dėmesį, kad sienos blokavimas yra negalimas ir ūkio sektoriaus problemas reikia spręsti kitais būdais.

Protestuotojai akcijos metu laikė plakatus „Broli lenke, nuo kada tavo vardas tapo kaina?“, „Lenkų ūkininke, ar tavo grūdai svarbiau už ukrainiečių vaiko gyvybę“.

Protesto akciją organizavo visuomenininkas Martynas Kiseliauskas, prie jos prisijungė VšĮ ,,Ukrainos namai“ bei kitos nevyriausybinės organizacijos. Jos stebėti buvo atvykęs prorusiškas aktyvistas Laurynas Ragelskis.

ELTA primena, kad kovo 1 d. kelyje ties Kalvarijos–Budzisko pasienio punktu planuojama blokada pasienyje su Lietuva. Ją organizuojantis Karolis Pieczynskis sako, kad kaimyninės šalies ūkininkai nuo minėtos dienos tikrins, kas yra gabenama transporto priemonėmis, kurios gali vežti žemės ūkio produkciją.

Lenkijos ūkininkai sekmadienį užblokavo pagrindinį greitkelį į Vokietiją protestuodami prieš Europos Sąjungos (ES) taisykles ir mokesčius.

Ūkininkai visoje Europoje jau kelias savaites vykdo protesto akcijas dėl, jų teigimu, pernelyg griežtų aplinkosaugos taisyklių, konkurencijos dėl pigaus importo iš ES nepriklausančių šalių ir mažų pajamų.

J. Elinsko / ELTOS nuotr.

Lenkijos ūkininkai labiausiai kritikuoja vadinamąjį ES Žaliąjį kursą, kuriuo numatyta pertvarkyti energetikos, transporto ir mokesčių politiką. Šis pasiūlymų rinkinys – vienas iš būdų, kuriais 27 valstybės narės siekia sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą.

Ūkininkai taip pat blokavo sienos su ES nepriklausančia Ukraina pasienio kontrolės punktus. Šitaip jie tvirtina smerkiantys nesąžiningą konkurenciją, kurią sudaro pigesnė karo nualintos kaimyninės šalies produkcija.

Lenkijos pareigūnai penktadienį nepriėmė Ukrainos premjero vadovaujamos delegacijos, kuri siekė išsklaidyti įtampą, kilusią dėl kelias savaites trukusių Lenkijos ūkininkų protestų prie bendros sienos.

Lenkijos valdžios institucijos teigė, kad niekad nepritarė susitikimui pasienyje dėl demonstracijų, kurios, pasak Ukrainos, kelia grėsmę jos eksportui ir stabdo svarbiausių ginklų tiekimą karui su Rusija, kuris tęsiasi jau trečius metus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Manau tie lenkai 100% prorusiski

Manau tie lenkai 100% prorusiski portretas
Latviai raso reiketu lenkams i traktorius uz Lietuvos-Lenkijos sienos blokada imesti po Molotovo kokteilio bonka. Lenkai rusu remejai. Vykstant karui tokiu dalyku neturetu buti, tai rusu provokacija lenku rankomis.

Istoriškai ir dabar,kai turime tokius „draugus“ kaip Lenkija

Istoriškai ir dabar,kai turime tokius „draugus“ kaip Lenkija portretas
Tai ir priešai nebebaisūs.

Anonimas

Anonimas portretas
Pasamdė alkoholikus...
VISI KOMENTARAI 12

Galerijos

Daugiau straipsnių