Visuomeninės elektros kainos viršutinė riba nuo liepos mažės 8–12 proc.

  • Teksto dydis:

Visuomeninės elektros kainos, kurią moka nepriklausomo tiekėjo nepasirinkę trečiojo rinkos liberalizavimo etapo buitiniai vartotojai, viršutinė riba nuo liepos mažėja 8–12 proc., ketvirtadienį pranešė Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT).

Pasak jos, patvirtinus visuomeninio tiekėjo „Ignitis“ šios kainos ribas antrajam pusmečiui, vidutinės įtampos tinkluose ji mažėja 12,28 proc. iki 12,544 cento už kilovatvalandę (kWh, su PVM), o žemos įtampos tinkluose – 8,37 proc. iki 19,221 cento (su PVM).

Dažniausiai tiek viršutinė riba, tiek pats tarifas sutampa, todėl tikėtina, kad visuomeninės elektros kainos nuo liepos mažės iki 12 proc.

Nuo balandžio visuomeninis elektros tarifas vidutinės įtampos tinkluose siekia 14,301 cento (su PVM), o žemos įtampos tinkluose – 20,978 cento.

Tokiomis kainomis elektrą gali pirkti tik buitiniai ir pažeidžiami vartotojai, kurie per metus suvartoja ne daugiau kaip 1 tūkst. kWh elektros energijos.

Šiuo metu yra apie 456,7 tūkst. nepriklausomo tiekėjo nepasirinkusių trečiojo rinkos liberalizavimo etapo vartotojų.

Visuomeninis elektros tarifas vartotojams paprastai nustatomas du kartus per metus – nuo sausio ir liepos, tačiau pastaraisiais metais jis buvo perskaičiuojamas dažniau.NAUJAUSI KOMENTARAI

Tam Atiduokit

Tam Atiduokit portretas
Na nesvaik kad strateginius Lietuvai objektus gražintų valstybiai, valdžiažmogai, kuriems terūpi tik nuosavų mašnų(j.Janonis) papildymas, sugrūdo beveik visus vartotojus, bauginimais sankcijomis, į plėšrius aferistų perpardavinėtojų nagus, gaudami milžiniškus atkatus už vartotojams diriamus kailius, ko negautų iš valstybinių įmonių.

Atiduokit

Atiduokit portretas
atgal valstybinį el.sistemos valdymą , vagiai! Naikint visus iš eilės el. ir kt. energetikos perpardavinėtojus NX!!!
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių