VMI įspėja gyventojus: gavus įtartiną pranešimą, neskubėkite atidaryti nuorodų

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad sukčiai, prisidengdami VMI vardu, siunčia gyventojams melagingus pranešimus apie mokesčių permokas, skolas ir siekia išvilioti elektroninės bankininkystės duomenis. Raginame būti budriais ir, sulaukus įtartino pranešimo, neatidarinėti jame pateiktų nuorodų. Visą mokesčių informaciją gyventojai gali pasitikrinti savarankiškai prisijungę prie Mano VMI per oficialią VMI svetainę www.vmi.lt.

Sukčiai gyventojus apgauti bando įvairiais būdais, pavyzdžiui, SMS žinutėmis ir el. laiškais, kuriuose pateikiamos nuorodos, QR kodai su nuorodomis, raginimai kuo greičiau prisijungti. Šios nuorodos veda į sukčių internetinius puslapius imituojančius VMI informacines sistemas ir siūlančius prisijungti su el. bankininkystės prisijungimo duomenimis. Užfiksuota ir tokių atvejų, kai pranešimuose dėl tikroviškumo nurodyti ir iš galimai nelegalių duomenų bazių gauti gyventojų asmeniniai duomenys (vardas, pavardė, asmens kodas arba jo fragmentas).

„VMI nesiunčia gyventojams pranešimų el. paštu ar SMS žinute su jų asmenine informacija, asmens kodu, mokėtinomis sumomis, raginimu susigrąžinti permoką“, - sakė VMI Vidaus saugumo skyriaus vedėja Inesa Gineitienė, pridurdama, kad dėl sukčių siunčiamų pranešimų mokesčių administratorius aktyviai bendradarbiauja su atsakingomis institucijomis, praneša apie nustatytus atvejus, teikia kitą naudingą informaciją.

 

Į ką atkreipti dėmesį gavus pranešimus su nuoroda?

VMI pateikia svarbiausius dalykus, į ką turi atkreipti dėmesį gyventojas, gavęs įtartiną pranešimą iš VMI:

1. VMI oficiali svetainė, iš kurios galima tiesiogiai prisijungti prie VMI informacinių sistemų, yra www.vmi.lt. Jei nuoroda baigiasi .net, .com, .info, .org, .biz .eu – tai sukčiai. Taip pat jeigu po panašios į VMI nuorodos yra brukšnys „-“ (pvz.: vmi.lt-koks_nors_tekstas) – tai irgi sukčiai.

2. Oficialūs VMI el. pašto adresai baigiasi galūne @vmi.lt. Jei gaunate laišką, kuris baigiasi ilgesne galūne ar labai panašia (@vni.org. arba manovmi@vmi.meil-snder.lt) - tai sukčiai.

3. VMI nesiunčia pranešimuose asmeninės informacijos apie gyventojus – permokų sumų, asmens kodų ar jų fragmentų.

4. VMI nesiunčia SMS su papildomomis nuorodomis bei iš kitų šalių numerių. Sukčių atsiųstoje SMS žinutėje siuntėjo pavadinimas, kurį savo telefone mato SMS žinutės gavėjas, gali būti nurodytas VMI, tačiau tai dar nereiškia, jog žinutę atsiuntė VMI.

5. Sukčiai yra sukūrę interneto svetainių, vizualiai panašių į VMI ir kitų institucijų, bankų interneto svetaines. Visais atvejais jungtis prie savitarnos sistemų reikėtų savarankiškai ne per gautas nuorodas, o per oficialius interneto puslapius.

Daugiau informacijos, kaip atskirti galimus bandymus sukčiauti, ką daryti gavus tokį pranešimą ir tapus sukčių auka – rasite čia.

Jei turite abejonių dėl gauto pranešimo, kuriame prisistatoma VMI, galite pateikti paklausimą per Mano VMI (skiltyje Paslaugos > Paklausimai) ar el. paštu duomenu_sauga@vmi.lt (kartu pridedant gauto pranešimo vaizdą). Visą informaciją mokesčių klausimais gyventojai gali sužinoti ir paskambinę telefonu 1882 (skambinant iš užsienio +370 5 260 5060).NAUJAUSI KOMENTARAI

J

J portretas
Nereikia is viso siuntinet tai ir neatidarines prikurta visokiu programeliu kad tik greiciau pinigus is saskaitu pavogtu be jokiu pedsaku ar tik ne specialiai parsisiuskit programele ,atsinaujinkit programele baikit ir bankai ir vmi ir dar visokie biesai jeigu gali sukciai pavogt pinigus tai bankai privalo nest atsakomybe ir grazint kur mes gyvenam kad žmoniu pinigai gali dinkt per sekunde

Nejaugi

Nejaugi portretas
nėra programuotojų, kurie sukurtų apsaugines programas nuo tokių sukčių, arba prisijungimas prie interneto būtų kaip prie banko....
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių