Vyriausybė – už didesnį duomenų prieinamumą ir platesnį jų naudojimą

  • Teksto dydis:

Vyriausybė trečiadienį pritarė įstatymo pataisoms, numatančioms didesnį duomenų prieinamumą bei platesnį pakartotinių duomenų naudojimą.

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos parengti įstatymo dėl teisės gauti informaciją ir duomenų pakartotinio naudojimo pakeitimai per dvejus metus leistų sutaupyti apie 6,5 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų.

„Įgyvendinus įstatymo pataisas rezultatų naudą pajaustų tiek valstybė, tiek verslas ir piliečiai. Platesnis duomenų prieinamumas paskatintų verslo plėtrą ir padėtų kurti naujas ir plėtoti esamas elektronines viešąsias paslaugas ir produktus“, – pranešime teigė ministrė Aušrinė Armonaitė.

Ministerijos skaičiavimais, Seimui priėmus pataisas 2025 metais būtų sutaupyta nuo 0,45 mln. iki 2,34 mln. eurų, o 2026 metais – nuo 0,8 mln. iki 4,21 mln. eurų.

Platesnis duomenų prieinamumas paskatintų verslo plėtrą ir padėtų kurti naujas ir plėtoti esamas elektronines viešąsias paslaugas ir produktus.

 

Pataisos būtų aktualios 94 valstybės arba savivaldybių valdomoms įmonėms, teikiančioms viešąsias paslaugas. 

„Bendrovių turimi duomenys būtų inventorizuojami ir skelbiami pakartotinai naudoti Lietuvos atvirų duomenų portale, o naudotojai galėtų teikti prašymus portale bendrovių duomenų rinkiniams atverti. Taip būtų užtikrinama galimybė naudoti informaciją, kuri yra svarbi pirminė medžiaga skaitmeninio turinio produktams ir elektroniniu būdu teikiamoms paslaugoms kurti ir plėtoti“, – teigiama ministerijos pranešime.

Pataisomis taip pat tikslinama nuostata dėl didelės vertės duomenų rinkinių atvėrimo – pagal Europos Komisijos reglamentą šalys tai turi padaryti iki kitų metų birželio 9 dienos.

Ministerijos skaičiavimais, atvirų duomenų rinka Lietuvoje 2025 metais gali siekti 125 mln. eurų, o 2026 metais – 285 mln. eurų.

Didelės vertės duomenys skirstomi į 6 kategorijas – geoerdvinius, žemės stebėjimo ir aplinkos, meteorologinius, statistikos, bendrovių ir bendrovių valdymo nuosavybės teise bei judumo.

Vyriausybės patvirtintoms pataisoms dar turės pritarti Seimas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Yra

Yra portretas
tik vienas teigiamas dalykas,kad baus uz viesinima video is telefonu ir videoregistratoriu,kameru! Seniai laikas isisamoninti,kad tokie irasai skirti tarnyboms ir teismams,o ne zmoniu pjudymui soctinkluose ir susidorojimui,santazui.

Uz didesne

Uz didesne portretas
pilieciu kontrole,varzyma,cenzura ir baudavima,uz informacijos ribojima ir propagandinio melo sklaida! Stai,uz ka vyriausybe,jei rasysime lietuviskai!
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių