Vyriausybė – už griežtesnes imigracijos sąlygas, stipresnę darbdavių kontrolę

  • Teksto dydis:

Vyriausybė siūlys Seimui griežtinti užsieniečių įdarbinimo sąlygas bei reikalavimus juos kviečiančioms įmonėms, taip pat koreguos kvotą, kiek trečiųjų šalių piliečių gali atvykti į Lietuvą dirbti.

Ministrų kabinetas trečiadienį pritarė Vidaus reikalų ministerijos (VRM) parengtoms įstatymo dėl užsieniečių teisinės padėties ir Užimtumo įstatymo pataisomis, kuriomis siekiama labiau valdyti imigracijos į Lietuvą srautus, užtikrinti darbo rinkai svarbių užsieniečių patekimą į šalį kartu atliepiant ir nacionalinio saugumo interesus.

„Siūlomi sugriežtinimai tiek pačioms įmonėms, kurios įdarbina, tiek atvykstantiems užsieniečiams“, – prieš Vyriausybės posėdį žurnalistams trečiadienį sakė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Ministerija siūlo, kad Lietuvoje dirbti galėtų tik asmenys, kurie turi leidimą laikinai gyventi.

Pataisos taip pat numatytų įmonėms atsakomybę, jei jos užsieniečiams nemokėtų nustatyto darbo užmokesčio. Anot ministerijos, esama vis daugiau atvejų, kai darbdaviai jiems moka mažesnius atlyginimus nei sutarta, įdarbina tik kelias valandas per parą.

„Šitas reglamentavimas skirtas tam, kad galėtume užtikrinti geresnę kontrolę, užkardyti piktnaudžiavimus, nes iš dabartinės praktikos matome įmonių piktnaudžiavimų“, – teigė A. Bilotaitė.

Pasak ministrės, pakeitimai taip pat neleistų užsieniečiams dirbti daugiau nei keturiose darbovietėse, įpareigotų atvykėlius įdarbinti visam gyvenimo Lietuvoje laikui.

Šitas reglamentavimas skirtas tam, kad galėtume užtikrinti geresnę kontrolę, užkardyti piktnaudžiavimus (...)

 

Be to, į užsieniečių įdarbinimo kvotą siūloma įtraukti tik naujai atvykstančius dirbti užsieniečius. Kvota sudarytų iki 1,4 proc. ankstesnių metų liepą Lietuvoje nuolat gyvenusių asmenų, arba apie 40 tūkst.

Pataisomis taip pat siūloma naikinti darbo rinkos testą ir trūkstamų profesijų sąrašą, nereikalauti darbdavių informuoti Migracijos departamentą apie nutrauktą darbo sutartį, jei žmogus turi nacionalinę vizą arba leidimą laikinai gyventi.

Iš kitų Europos Sąjungos (ES) šalių atvykstančių užsieniečių kontrolei stiprinti VRM, be kita ko, siūlo, kad teisę dirbti  trumpą laiką turėtų tik asmenys, komandiruojami iš ES arba Europos laisvosios prekybos asociacijos (EPLA) valstybių įmonių, įmonių vadovai ar atstovai, taip pat su Lietuvos vėliava tarptautiniais maršrutais plaukiojančių laivų įgulos nariai.

Pritarus Ministrų kabinetui, pataisos bus teikiamos svarstyti parlamentui.NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
arklys yra įkinkytas ir privalo vykdyti šeimininko valią visai nesvarbu protingas jis ar kvailas

:)))

:))) portretas
visa kadencija pramiegojus isprotejusio arklio vyriausybe pries rinkimus stebuklingai prabudo...

cha ha ha.. ..p.e.d.e.r.a.s.t.u. su l.e.z.b.e.m

cha ha ha.. ..p.e.d.e.r.a.s.t.u.  su    l.e.z.b.e.m  portretas
vyriausybybe ,,,, grieztesnes imigracijos salygas , imsis imigracijos kontroles,,,,---sis Nuosedos ir PIS vyriausybybes isgamu kolektyvas savo iniciatyva, jiems padedant ,,pramonininkiunir verslianYku asocijacijai ,, ybubino y lietuva apie 800 tukst. banderu , bulbasu ir dar visoskio slamsto is visu pasaulio skyliu suteike jiems pilietyves , apdalino butais, namais, darzeliais, mokyklom , nemokamu gydymu , daugiatukstantinemis negrazinamomis euru sumomis isikurimuj ---ir siandien kada jie jau nepraso ,o reikalauja darvdidesniu geroviu -suspaude isdralintas visas skyles ,,,,grieztinsimigracijos salygas ,,, uuuu.....sukos konservatlibersosines
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių