Žiniasklaida: M. Navickienė su kalėjusiu verslininku V. Germanu pernai skrido į Dubajų

  • Teksto dydis:

Aiškėja vis daugiau detalių apie socialinės apsaugos ir darbo ministrės Monikos Navickienės ryšius su už sukčiavimą kalėjusiu verslininku Vilhelmu Germanu.

Kaip trečiadienį pranešė portalas „15min.“, pernai ministrė kartu su įmonės „Foxpay“ akcininke Ieva Trinkūnaite ir jos sugyventiniu privačiu lėktuvu skrido į Dubajų.

Nors portalui M. Navickienė tvirtino, kad su „Foxpay“ akcininke ir minimu verslininku bendraujama itin retai, į kelionę ji kartu su vaikais leidosi I. Trinkūnaitės šeimos kvietimu.

Skelbiama, kad iš dalies kelionė buvo apmokėta ne savo lėšomis.

Kaip pranešta anksčiau, trečiadienį vyriausybinė Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisija patvirtino, jog neleido I. Trinkūnaitei įsigyti įmonės „LITLAB“, kurios vienintelis akcininkas yra ministrės M. Navickienės sutuoktinis. Nors dar svarstant būsimą sandorį „Foxpay“ savininkė pakeitė planus ir persigalvojo, komisija savo iniciatyva įvertino įmonę ir nustatė, jog investuotoja neatitinka nacionalinės svarbos objektų apsaugos įstatyme keliamų reikalavimų.

2012-2016 m. M. Navickienė taip pat buvo „LITLAB“ akcininkė. Ministrė yra sakiusi, jog I. Trinkūnaitė yra tolima jos giminaitė – vyro brolio žmonos sesuo – tačiau apie jos sugyventinį V. Germaną nieko nežinojusi.

Lietuvos bankas tęsia finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ patikrinimą. Savo ruožtu generalinė prokurorė Nida Grunskienė pavedė Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) atlikti faktinių aplinkybių patikslinimą dėl viešojoje erdvėje kilusių klausimų apie įmonės veiklą.

Dar daugiau įtarimų dėl „Foxpay“ bei įmonės vadovybės kilo po to, kai naujienų portalas 15min.lt paskelbė, jog į skandalą įsivėlusio „Foxpay“ yra susijusi su kita įmonių grupe „iSun“. Jos steigėja, valdybos pirmininkė yra vienintelė „Foxpay“ savininkė Ieva Trinkūnaitė. Tačiau „iSun“ veikloje anksčiau aktyviai dalyvavo ir I. Trinkūnaitės sugyventinis – už finansinius nusikaltimus kalėjęs V. Germanas. Kaip rašoma portalo publikacijoje, ministrės M. Navickienės sutuoktinis, buvęs „Foxpay“ valdybos narys M. Navickas kartu su V. Germanu priiminėjo „iSun“ grupės kertinius darbuotojus, padalinių vadovus. Anksčiau M. Navickas yra vadovavęs ir kitoms su I. Trinkūnaite ir V. Germanu susijusioms įmonėms.

M. Navickas „Foxpay“ valdyboje dirbo nuo 2022 m. Taip pat jis nuo 2023 m. pabaigos iki 2024 m. pradžios buvo šios įmonės direktoriumi. Visgi, Lietuvos bankui pradėjus tyrimus, M. Navickas pasitraukė iš „Foxpay“ valdybos.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

taigi, taigi,

taigi, taigi, portretas
židelis buvo ir šitos gražuolės suteneris ...

FY

FY portretas
konservatoriai, tuo viskas pasakyta

JO,KAS VALDO LIETUVA,VAGYS,AFERISTAI dauguma,

JO,KAS VALDO LIETUVA,VAGYS,AFERISTAI dauguma, portretas
Seime dauguma sedi vagys,aferistai,prie ko veda valstybe,visu sazines uzmige,prarasta amziams PADORUMAS,
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių