ŽŪM: bus stabdomi ir tikrinami visi rusiški grūdai ir jų produktai

  • Teksto dydis:

Reaguodama į situaciją regione Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) griežtina iš Rusijos bei kitų padidintos rizikos šalių įvežamų grūdų kontrolę – įsigaliojus ministro įsakymui bus stabdomi ir tikrinami visi iš tokių šalių vežami maistui bei pašarams skirti grūdai ir jų produktai.

Į padidintos rizikos šalių sąrašą įtrauktos Rusija, Baltarusija, Moldovos vyriausybės nekontroliuojama Padniestrė, Rusijos aneksuotas Krymas ir kitos Ukrainos vyriausybės nekontroliuojamos šalies teritorijos, Sakartvelo vyriausybės nekontroliuojamos Abchazija ir Pietų Osetija.

Bus tikrinamas kiekvienas įvežamos produkcijos vagonas ar transporto priemonė. Produkcija bus tiriama dėl pesticidų likučių, mikotoksinų, metalų (švino, kadmio), taip pat bus atliekami tyrimai produkcijos kilmei nustatyti.

Sugriežtintos priemonės bus taikomos tiek į Lietuvą importuojamai, tiek tranzitu per Klaipėdos uostą išvežamai produkcijai, pranešė ministerija.

Atitinkamus kontrolės pokyčius numatantis žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko įsakymas, kuriuo keičiamos Valstybinės pašarų priežiūros taisyklės, bus pasirašytas baigus privalomas derinimo procedūras.

Kontrolės priemones dėl maistui skirtų grūdų nustatys ir įgyvendins Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Ji tikrins į Lietuvą įvežamus javų grūdus ir galutinius javų produktus – kruopas, miltus, sėlenas, gemalus ir panašiai.

Sugriežtintos priemonės bus taikomos tiek į Lietuvą importuojamai, tiek tranzitu per Klaipėdos uostą išvežamai produkcijai.

 

Latvijos parlamentas praėjusią savaitę laikinai uždraudė Rusijos ir Baltarusijos žemės ūkio produkcijos ir pašarų importą. Draudimas galios iki 2025-ųjų vidurio, tačiau prireikus gali būti pratęstas.

Latvija sprendimą aiškina tuo, jog ji siekia kuo greičiau nutraukti ekonominius ryšius su valstybe agresore, norėdama užtikrinti savo saugumą, o ši Latvijos iniciatyva yra Europos Sąjungos bendros sankcijų politikos papildymas.

Sausį protestus surengę Lietuvos ūkininkai ragina valdžią imtis sprendimų riboti rusiškų grūdų tranzitą. Lietuvos žemės ūkio tarybos pirmininkas Ignas Hofmanas anksčiau ne kartą sakė įtariantis, jog dalis Rusijos grūdų vežama per Lietuvą ir čia pasilieka.

Tačiau žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas yra teigęs, jog rusiškų grūdų per Lietuvą vežama labai nedaug ir jie visi išvežami per uostą. 

Protestuojantiems Lenkijos ūkininkams ketinant nuo kovo 1 dienos savaitę blokuoti kelią Lietuvos–Lenkijos pasienyje, protesto organizatorius Karolis Pieczynskis (Karolis Piečynskis) sako, kad Lenkijos protestuotojai tikrins, kas vilkikais vežama per Lietuvos–Lenkijos sieną.NAUJAUSI KOMENTARAI

Spaliukas

Spaliukas portretas
Patikrint turetu ir aplinkosauga ,pauostyt visus kaminus .....

Plmn

Plmn portretas
"Zurnalistai" nevarydami propogandos viena karta parasykit, kodel tie lenku ukininkai nenori xoxolisku grudu, kurie pagal ideja turetu eiti tranzitu, kurie neatitinka EU kokybes standartu, kuriuos zymiai pigiau uzauginti ant pesticidu, nei lenku ar lietuviu augintojui laikantis visu standartu. Straipsnyje akcentuojama rusiska, baltarusiska produkcija, ir ukru is okupuotu teritoriju, nors lenkai jau daugiau nei metai priesinasi "tikruju" ukrainieciu derliui

Wtf?!

Wtf?! portretas
Privalo būti tikrinami visi įvežami produktai.Ypač iš tų šalių,kur prifarširuoti pesticidų, herbicidų ir gmo.Po to tyrimai privalo būti paskelbti viešai,o produkcija sunaikinta,kaip kenksminga vartoti žmonėms ar gyvuliams šerti.
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių