D. Valys nurodė išsiaiškinti, kodėl nutrauktas tyrimas dėl „Snoro“ administratoriaus

  • Teksto dydis:

Generalinis prokuroras Darius Valys nurodė išsiaiškinti, ar pagrįstai nutrauktas ikiteisminis tyrimas dėl bankrutavusio banko „Snoras“ administratoriaus Neilo Cooperio (Neilo Kuperio) veiksmų.

„Šio tyrimo rezultatai yra svarbūs labai dideliai visuomenės daliai, ypač banko kreditoriams, dėl to pavedžiau aukštesniajam prokurorui Generalinėje prokuratūroje patikrinti nutarimo nutraukti ikiteisminį tyrimą teisėtumą ir pagrįstumą“, - antradienį Seime sakė D.Valys, atsakydamas į Seimo narių klausimus.

Pasak jo, bus aiškinamasi, ar nutraukiant tyrimą tinkamai įvertinta ne tik turtinė, bet ir neturtinė N.Cooperio veiklos žala.

„Norėčiau patikslinti ir pabrėžti, kad atliekant ikiteisminį tyrimą buvo nustatyta, kad žala bankrutuojančiam bankui „Snoras“ ir jo kreditoriams buvo padaryta. Jos dydis – daugiau nei 1 mln. 200 tūkst. litų. Ar priimant sprendimą nutraukti ikiteisminį tyrimą buvo deramai įvertinta ne tik turtinė, bet ir neturtinė žala, atsakys patikrinimą atliekantis prokuroras“, - teigė generalinis prokuroras.

Jo teigimu, administratoriaus profesinė ir civilinė atsakomybė draudžiama privalomuoju draudimu, todėl žala gali būti atlyginama draudimo lėšomis: „Tačiau bankroto administratoriui įstatymai nedraudžia ir savanoriškai atlyginti atsiradusius nuostolius“.

Neradus nusikalstamos veikos požymių, praėjusią savaitę Generalinė prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl N.Cooperio veiklos. 1,232 mln. litų, dėl kurių išmokėjimo buvo kilę abejonių, grąžinta į „Snoro“ sąskaitą.

Tyrimą nutraukęs Vilniaus apygardos prokuroras Linas Kuprusevičius praėjusią savaitę sakė, kad operacijos, kai sustabdžius banko „Snoras“ veiklą, N.Cooperis atliko dviejų įmonių pinigines operacijas, buvo klaida.

Buvo įtariama, kad viena iš įmonių susijusi su buvusios Seimo pirmininkės konservatorės Irenos Degutienės sūnaus Gedimino Degučio įmone „Novotersa“, kurios dalį paskolos 2012 metų sausio 6 dieną padengė „Snoras“, iš įmonės specialiosios sąskaitos pervesdamas 645,803 tūkst. litų - apie 300 tūkst. litų daugiau nei draudžiama indėlio suma (345 tūkst. litų).

Be to, pasak žiniasklaidos, bankas 2012 metų spalio 10-ąją bendrovei „AviaAM B03“ leido iš atsiskaitomosios sąskaitos nurašyti 1,277 mln. litų paskolai padengti. Įmonė per akcininkus yra susijusi su verslininko Gedimino Žiemelio kontroliuojama įmone „Avia Solutions Group“.

Tokiu būdu dvejomis operacijomis galėjo būti padaryta 1,232 mln. litų žalos - tai yra skirtumas tarp draudžiamos indėlio sumos, kuri siekia 345 tūkst. litų, ir operacijos vertės.

Vykdant ikiteisminį tyrimą N. Cooperis  du kartus - kovo ir birželio mėnesiais - buvo apklaustas, o pranešimas apie įtarimą jam įteiktas kovo viduryje.

66-erių N. Cooperis  šių metų vasarį paskelbė, jog išeina į pensiją ir traukiasi iš „Snoro“ bankroto administratoriaus pareigų, kurias užėmė nuo 2011-ųjų gruodžio 9 dienos.

Šiuo metu naujas administratorius nėra paskirtas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių